betclic

Benitez o pracy w Realu: Problemy były na zewnątrz drużyny

Ostatnia aktualizacja: 05/07/16 21:38, Komentarzy: 2

0
2
Fot. Marcos Mesa Sam Wordley / Shutterstock.com

Od odejścia Rafaela Beniteza z Realu Madryt minęło już ponad pół roku, ale hiszpański szkoleniowiec wciąż musi opowiadać o swoim niepowodzeniu w tym klubie. 

Benitez został trenerem rok temu, ale na stanowisku wytrwał tylko do początku stycznia. Jego następcą został Zinedine Zidane, który poprowadził drużynę do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Losy Beniteza potoczyły się gorzej - został menedżerem Newcastle, którego nie uratował przed spadkiem z Premier League.

- Moje przyjście do Realu było trochę dziwne. Początkowo spodziewałem się, że podejmę pracę w Premier League, ale potem dostałem ofertę z Realu. To była już czwarta propozycja. To drużyna mojego życia, z mojego miasta, więc nadszedł czas, by powiedzieć: "tak". Przyszedłem do wielkiego klubu. Wszystko musiało być perfekcyjnie, ale wydaje mi się, że wykonaliśmy dobrą robotę. Nie można było jednak kontrolować wszystkiego, co dzieje się wokół zespołu - mówi Benitez.

- Florentino Perez wymagał dobrych wyników w Primera Division. To był jego priorytet. Żeby to osiągnąć, trzeba mieć zespół, a nie indywidualności. Taki jest mój pomysł na piłkę. Później różne sprawy nie układały się zbyt dobrze. Według mnie problemy były na zewnątrz, a nie wewnątrz drużyny. Piłkarze pracowali świetnie, to wielcy profesjonaliści. Mieliśmy dwa punkty straty do Barcelony, awansowaliśmy do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Powtarzam: problemy były na zewnątrz, a nie wewnątrz drużyny - podkreśla hiszpański szkoleniowiec.

- Miałem dobre relacje z piłkarzami. W drużynie są zawodnicy którzy grają, ale też tacy, którzy siedzą na ławce rezerwowych. Z większością graczy moje stosunki były bardzo dobre. To profesjonaliści. Chciałem stworzyć grupę mogącą wygrać ligę, ale nie byłem w stanie tego dokonać. Teraz muszę patrzeć przed siebie. Przede mną ekscytujący projekt w Newcastle - kończy Benitez.
Źródło: as.com
Dodaj komentarz
Junior starszy
SzadAkrobata
Zarejestrowany od: 340 dni
Ilość komentarzy: 337
Oceny: +274
Kibicuje:
Arsenal Londyn
06.07.2016 / 14:13:04
łysy morda moze hiszpanie poprowadzisz :D
Solidny ligowiec
mefeklwa123
Zarejestrowany od: 667 dni
Ilość komentarzy: 1468
Oceny: +7782
Kibicuje:
Arsenal Londyn Polska Real Madryt
05.07.2016 / 23:17:43
Mimo wielu hejtów na niego, to nie jego wina, że Perez idiota zwolnił Carlo. Benitez dostał ofertę więc jako madridista ją przyjął, nie poszło tak jak trzeba, ale szanuję go mimo wszystko, nie dziwi mnie też to, że pozostał w Newcastle patrząc na to jacy trenerzy są teraz w premier league chcę awansować ze srokami za rok, aby móc być wśród najlepszych i z nimi po rywalizować :D

Tabela