betclic

"Benitez uwielbia rotować składem"

Ostatnia aktualizacja: 18/09/15 12:14, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Ondrej Deml / Shutterstock.com

David Albelda uważa, że choć Rafael Benitez jest trenerem, który lubi rotować składem, w pewnym momencie będzie musiał ustalić podstawową jedenastkę.

38-letni pomocnik, który w 2013 roku postanowił zakończyć karierę, przez 14 lat występował w drużynie Valencii CF. W latach 2001-2004 jego szkoleniowcem był właśnie Benitez, z którym drużyna "Nietoperzy" dwukrotnie została mistrzem Hiszpanii i zdobyła Puchar UEFA.

- Wielkie kluby zawsze rotują składem. W przypadku Realu Madryt również przyjdzie moment, w którym Benitez postanowi kogoś zmienić - nawet jeśli będzie to spowodowane wyłącznie kontuzjami - powiedział Albelda cytowany przez "Marcę".

- Rafa jest z piłkarzami każdego dnia i sam najlepiej będzie wiedział kiedy i kogo powinien zastąpić. Uwielbia rotować składem, ale nie oznacza to, że w jego drużynie zabraknie podstawowych zawodników - dodał.

- Wszyscy szkoleniowcy są oceniani na podstawie zdobytych trofeów, ale nie sądzę, aby ktoś mógł zakwestionować ciężką pracę Rafy, który próbuje stworzyć fantastyczny zespół - zakończył.

Benitez objął drużynę Realu Madryt w czerwcu tego roku. Wcześniej był szkoleniowcem m. in. Liverpoolu FC, Interu Mediolan, czy SCC Napoli.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela