betclic

Benteke: Mój tata nie chciał, abym grał w piłkę

Ostatnia aktualizacja: 22/09/15 16:44, Komentarzy: 1

0
1
Fot. vinnyman1, wikipedia

24-letni belgijski napastnik Liverpoolu, Christian Benteke ujawnił w swoim ostatnim wywiadzie, iż jego ojciec nie chciał, aby grał on profesjonalnie w piłkę. 

Rosły snajper przeniósł się do ekipy z czerwonej części Merseyside w lecie bieżącego roku za 32,5 miliona funtów. W efekcie stał się drugim najdroższym graczem w historii The Reds. Osiemnastokrotni mistrzowie Anglii więcej zapłacili tylko za Andy'ego Carrolla.

- Z moją mamą, Marie-Claire przeniosłem się do Belgii, gdy miałem dwa lata. Mój tata, Jean-Pieere dołączył do nas z kolei po upływie dwunastu miesięcy – powiedział Christian Benteke, cytowany przez "Liverpool Echo". 

- Nie będę ukrywał, że tata zarówno w mojej karierze, jak i w życiu odegrał bardzo ważną rolę. Początkowo co prawda nie chciał, aby grał w piłkę. Wolał, abym skupił się na nauce, ale gdy zobaczył, że więcej czasu spędzam na boisku to mi odpuścił – zaznaczył. 

- Od tamtego momentu zmienił swoje podejście zupełnie. Niemal przez cały czas mówi mi, abym ciężko pracował na treningach i poprawiał swoje umiejętności czysto piłkarskie, ponieważ ludzie ode mnie oczekują coraz więcej – dodał.

Kolejny mecz w Barclays Premier League Liverpool rozegra już w najbliższą sobotę. Wówczas na własnym obiekcie zmierzy się z prowadzoną przez Tima Sherwooda Aston Villą (godz. 16:00).
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Kapitan
zdzislawz
Zarejestrowany od: 941 dni
Ilość komentarzy: 4884
Oceny: +48190
Kibicuje:
Liverpool FC Borussia Dortmund
22.09.2015 / 17:06:58
Dobrze że wybrał piłkę nożną