betclic

Berg na wylocie z Legii?

Ostatnia aktualizacja: 18/09/15 10:53, Komentarzy: 0

0
0
Fot. mgilert / Shutterstock.com

Pozycja Henninga Berga jest coraz słabsza. Szefowie Legii rozglądają się za nowym trenerem - informuje "Przegląd Sportowy".

Norweg jest na cenzurowanym od początku roku. Wiosną Legia grała słabo, traciła punkty, a w końcu przegrała z Lechem walkę o mistrzostwo Polski. Berg zapowiadał, że w nowym sezonie jego drużyna weźmie rewanż, ale na razie wcale się na to nie zanosi. Legia nie wygrała w Ekstraklasie od pięciu meczów. Sukcesem zakończyła się batalia o awans do fazy grupowej Ligi Europy, ale w jej pierwszym meczu wicemistrzowie Polski przegrali na wyjeździe z duńskim Midtjyllad.

Na niekorzyść Berga działają niedorzeczne ruchy personalne. "Przegląd Sportowy" informuje, że przed wczorajszym meczem ćwiczył taktykę z inną jedenastką, niż ta, która ostatecznie wybiegła na boisko. Wcześniej wielokrotnie wystawiał piłkarzy na nietypowych pozycjach. Ostatni przykład - środkowy pomocnik Stojan Vranjes w meczu z Zagłębiem Lubin pełnił rolę stopera.

"Przegląd Sportowy" sugeruje, że pozycja Henninga Berga jest coraz słabsza, a szefowie klubu rozglądają się za nowym trenerem. Nazwiska nie padają, ale wcześniej media donosiły, że mógłby nim być szkoleniowiec z ligi ukraińskiej.

Legia najpierw musiałaby jednak rozwiązać kontrakt z Bergiem. Umowa Norwega obowiązuje do końca czerwca 2018 roku. Jej wypowiedzenie byłoby bardzo kosztowne dla stołecznego klubu. Według mediów, Legia musiałaby zapłacić Bergowi nawet milion euro odszkodowania.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela