betclic

Berg: nowy piłkarz? Pół roku nie grał w piłkę

Ostatnia aktualizacja: 20/08/15 15:28, Komentarzy: 0

6
0
Fot. ASInfo

Przed meczem z Zorią w kwalifikacjach Ligi Europy głos zabrał trener Legii, Henning Berg.

- Pojechaliśmy na Ukrainę wygrać, ale bez przesady – mecze z Zorią nie mogą być dla Legii grą o wszystko. Mamy ambicję występować w fazie grupowej, dla piłkarzy to odskocznia od ligowej codzienności i spełnienie dziecięcych marzeń - powiedział "Przeglądowi Sportowemu".

- Celtic miał wielkie nazwiska, kibice znali piłkarzy i historię, ale w tamtym momencie nie prezentował poziomu sprzed lat. Zoria to przeciwieństwo Celticu – nikt jej nie zna, a jest groźna. Ma dobrych, młodych piłkarzy, którzy od dawna grają razem. Ligę skończyli na czwartym miejscu, przed Metalistem, z którym rywalizowaliśmy w grupie LE rok temu, a tuż za Dnipro, finalistą rozgrywek. Szachtar, Dynamo i Dnipro stać na zagraniczne gwiazdy za wielkie pieniądze. Zoria jest najlepsza z ukraińskich klubów. Nie wolno nam jej zlekceważyć ani przez sekundę - dodał.

Szkoleniowiec legionistów został zapytany również o nowego piłkarza w zespole, Ivana Trickovskiego: - Niewiele mogę powiedzieć o zawodniku po jednym-dwóch treningach. Dobrze, że jest, bo po kontuzji Michała Żyro i wypożyczeniu Kuby Koseckiego nie mamy wielu skrzydłowych, jednak Macedończyk nie jest przygotowany fizycznie do gry 90 minut. To dobry piłkarz, na dvd oglądałem skróty spotkań, w których grał, i pełne występy. Nieźle wyszkolony technicznie, stworzony do gry kombinacyjnej, dobrze drybluje. Od pół roku nie grał w piłkę, bo w jego arabskim klubie było za dużo obcokrajowców.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!