Besiktas rozbił i wyeliminował Olympiakos

Vlad1988/Shutterstock
Besiktas Stambuł rozbił u siebie Olympiakos Pireus 4:1 (2:1) w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału rozgrywek Ligi Europy.

Na Vodafone Arena wynik otworzył po dziesięciu minutach gry uderzeniem głową Vincent Aboubakar. Kameruńczyk co prawda sześć minut przed przerwą ujrzał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie, ale nie przeszkodziło to mistrzom Turcji w zdobyciu kolejnych bramek.

Kolejne dwa gole zapisał na swoim koncie Holender Ryan Babel, a okazały sukces i awans przypieczętował jeszcze sześć minut przed końcem w sytuacji sam na sam Cenk Tosun. Mistrzowie Grecji zdołali odpowiedzieć jedynie efektownym trafieniem "nożycami" Norwega Tarika Elyounoussiego.

Podopieczni Senola Gunesa kolejnego rywala poznają w piątek, kiedy to odbędzie się losowanie par ćwierćfinałowych. Finał zaplanowano 24 maja na Friends Arena w Sztokholmie.