Betis uległ Athletic Bilbao, dwa gole Williamsa

Maxisport/Shutterstock
Betis Sevilla przegrał u siebie z Athletic Bilbao 1:3 (0:2) w ostatnim niedzielnym spotkaniu dziesiątej kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Benito Villamarin obie bramki dla Basków zdobył jeszcze przed przerwą Inaki Williams. Ciemnoskóry napastnik najpierw popisał się efektownym uderzeniem z linii pola karnego, a przed przerwą wykorzystał precyzyjne dogranie Raula Garcii i z bliska skierował piłkę do siatki.

Po zmianie stron miejscowi odpowiedzieli za sprawą celnego strzału z rzutu karnego Rubena Castro, ale na więcej beniaminka z Andaluzji nie było już stać. Trzy minuty przed końcem Betis dobił jeszcze uderzeniem z dystansu Raul Garcia.

Dzięki czwartej wygranej w sezonie "Los Leones" awansowali na dziewiątą pozycję w tabeli. "Verdiblancos" natomiast doznali czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na trzynaste miejsce w klasyfikacji.