Betis wygrał z Valencią na Estadio Mestalla

Maxisport/Shutterstock
Valencia CF przegrała przed własną publicznością z Betisem Sevilla 2:3 (0:1) w drugim niedzielnym spotkaniu 3. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Mestalla prowadzenie dla gości z Andaluzji uzyskał siedem minut przed przerwą precyzyjnym strzałem tuż przy słupku Ruben Castro.

Pięć minut po zmianie stron sytuację "Nietoperzy" skomplikowała czerwona kartka dla Argentyńczyka Enzo Pereza. Osłabienie miejscowych rywale wykorzystali już cztery minuty później, kiedy to w sytuacji sam na sam nie pomylił się Joaquin Sanchez.

Gdy wydawało się, że przyjezdni kontrolują już wydarzenia kwadrans przed końcem kontaktowego gola zdobył Rodrigo, a niespełna trzy minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównał z bliska Argentyńczyk Ezequiel Garay.

W doliczonym czasie gry trzy punkty dla gości odzyskał jednak Ruben Castro i podopiecznych Pako Ayestarana nie było już stać na skuteczną ripostę.

Sześciokrotni mistrzowie Hiszpanii doznali w ten sposób trzeciej porażki w sezonie i są na przedostatnim miejscu w tabeli. "Verdiblancos" natomiast po pierwszej wygranej w bieżących rozgrywkach są na dwunastej pozycji w klasyfikacji.