Bezbarwny Manchester City nie wykorzystał nieobecności Ronaldo. Kapitalny Hart ratuje gospodarzy [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 26/04/16 22:37, Komentarzy: 18

0
18

Real Madryt bez Cristiano Ronaldo w składzie bezbramkowo remisuje z Manchesterem City na Etihad Stadium.

Początek spotkania to dosyć spokojna gra po obu stronach boiska. Bardziej nerwowo zaczęli gospodarze, a goście bez swojego najlepszego piłkarza w składzie cofnęli się i wyczekiwali na błędy.

W kolejnych minutach niewiele się jednak zmieniło. W takim tempie toczyła się niemal cała pierwsza odsłona, w której brakowało przede wszystkim ciekawych sytuacji podbramkowych. Wystarczy powiedzieć, że w pierwszej połowie widzieliśmy tylko jeden celny strzał, a godną odnotowania informacją była kontuzja Davida Silvy, którego w 40 minucie meczu zmienił Kelechi Iheanacho.

Druga część spotkania zaczęła się według takiego samego scenariusza. Mieliśmy wyrównaną walkę toczoną w niezbyt porywającym tempie i nie widzieliśmy żadnych klarownych sytuacji pod jedną i drugą bramką.

Z czasem zarysowywała się lekka przewaga zawodników Zinedine Zidane'a, jednak niewiele tak naprawdę z tego wynikało, ponieważ goście nie potrafili realnie zagrozić bramce strzeżonej przez Joe Harta. Manchester City natomiast ograniczył się do wyprowadzania kontrataków, które nie stanowiły jednak żadnego niebezpieczeństwa dla "Królewskich".

Trochę więcej zaczęło się dziać na boisku na dwadzieścia minut przed końcem spotkania. Bardzo dużo szczęścia podopieczni Manuela Pellegriniego mieli w 71 minucie. Głową uderzał Jese Rodriguez, a angielskiego bramkarza uratowała poprzeczka. Chwilę później minimalnie niecelnie strzelał Gareth Bale. W 79 minucie gospodarzy znowu ratował Joe Hart, który popisał się świetną interwencją przy uderzeniu głową Casemiro. Nie minęło kilkadziesiąt sekund, a Anglik po raz kolejny ratował swój zespół. Tym razem kapitalnie obronił uderzenie Pepe z najbliższej odległości.

W następnych minut nie zobaczyliśmy już żadnych bramek. Manchester City choć próbował, to nie potrafił pokonać Keylora Navasa. Podopieczni Manuela Pellegriniego ostatecznie remisują bezbramkowo z Realem Madryt i stawiają się w trudnej sytuacji przed rewanżem w Hiszpanii.