betclic

Bezbłędny Patryk Dudek wygrał finał IMP 2016

Ostatnia aktualizacja: 01/07/16 21:59, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stiopa, wikipedia

Patryk Dudek wygrał w piątek w Lesznie finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w jeździe na żużlu. 

Na obiekcie im. Alfreda Smoczyka wychowanek zielonogórskiego Falubazu w decydującym wyścigu pokonał Piotra Pawlickiego i broniącego tytułu Macieja Janowskiego. Czwarte miejsce zajął Krystian Pieszczek. 

Dudek w rundzie zasadniczej zwyciężył we wszystkim swoich pięciu biegach. Swoją supremację potwierdził także w ostatnim, najważniejszym wyścigu dnia, ale po twardej walce z młodszym z braci Pawlickich. 

Rewelacją turnieju był Robert Miśkowiak. Wychowanek pilskiej Polonii, który aktualnie broni barw pierwszoligowego Orła Łódź, zdobył w rundzie zasadniczej jedenaście punktów i dopiero w biegu barażowym musiał uznać wyższość Pawlickiego i Janowskiego. 

Rozczarowanie przeżył natomiast Bartosz Zmarzlik. Typowany do roli jednego z faworytów imprezy wychowanek Stali Gorzów w barażu spowodował upadek Janowskiego i został wykluczony z powtórki. 

Udanego wieczoru nie miał także Janusz Kołodziej. Trzykrotny indywidualny mistrz Polski trzykrotnie zamykał stawkę w swoich wyścigach i z pięcioma punktami w dorobku został sklasyfikowany na dwunastej pozycji.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!