Fatalny mecz Radwańskiej! Polka odpadła z French Open

Jimmie48 Photography / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska pożegnała się z tegoroczną edycją French Open. W III rundzie Polka przegrała z Alize Cornet 2:6, 1:6.

Od samego początku lepiej prezentowała się Francuzka, która otworzyła spotkanie zwycięstwem w dwóch gemach. Cornet pokazywała dobry, urozmaicony tenis. Potrafiła zmieniać rytm gry - na przemian wykorzystywała mocne ataki i skróty. Radwańska miała zbyt mało atutów, by się jej przeciwstawić. Polkę urwała dwa gemy, ale to wszystko, na co było ją stać.

Końcówka pierwszego seta należała do Cornet, która prześladowała Radwańską skrótami. W dodatku była znacznie bardziej konkretna w wymianach i popełniała mniej niewymuszonych błędów. Pierwszą partię Francuzka wygrała 6:2.

Drugi set zaczął się dobrze dla Polki. Radwańska przełamała rywalkę już w pierwszym gemie. To były jednak tylko miłe złego początki. Od tego momentu Cornet niepodzielnie panowała na korcie - była lepsza w każdym elemencie gry. Bezradna Radwańska nie potrafiła w żaden sposób odpowiedzieć rywalce. Efekt? Porażka w sześciu kolejnych gemach i całym meczu.

Alize Cornet - Agnieszka Radwańska 6:2, 6:1