Biathlon: Krystyna Guzik dziewiętnasta w sprincie

Krystyna Guzik zajęła 19 miejsce w sprincie w Pucharze Świata w biathlonie w rosyjskim Chanty-Mansyjsku.

Nasza zawodniczka podczas dzisiejszego sprintu popełniła jeden błąd i zawody ukończyła na 19 pozycji. Do zwyciężczyni, Kaisy Makarainen, straciła ponad minutę. Druga z Polek - Magnalena Gwizdoń - uplasowała się na 22 lokacie. 51 była natomiast Monika Hojnisz.

Finka Makarainen, która wygrała dzisiejszy konkurs, umocniła się na pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie. Wygrała również małą Kryształową Kulę dzięki największej liczbie punktów zdobytej w sprintach. Drugie miejsce z szansami na pierwsze zajmuje Francuzka Marie Dorin Habert.

W niedzielę odbędzie się ostatni konkurs tegorocznego Pucharu Świata - bieg ze startu wspólnego.