betclic

Biathlon: niewykorzystana szansa Polek

Ostatnia aktualizacja: 16/01/16 13:13, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Petr Toman / Shutterstock.com

Gabriela Soukalova wygrała dziesiąty bieg Pucharu Świata w karierze, dzięki czemu umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji Pucharu Świata. Jeszcze przed ostatnim strzelaniem biegu ze startu wspólnego w czołowej dziesiątce znajdowały się dwie Polki, na mecie nie było żadnej.

Czeszka wygrała zasłużenie - jako jedyna z całej stawki była bezbłędna. W bezpośrednim pojedynku o zwycięstwo Soukalova zachowała więcej zimnej krwi niż Franziska Hildebrand. Niemka podczas ostatniej wizyty na strzelnicy spudłowała raz i musiała zadowolić się drugą lokatą. Nic to jednak w porównaniu z Marie Dorin Habert. Fancuzka, która prowadziła przez większośc wyścigu spudłowała w ostatnim strzelaniu aż czterokrotnie i na metę wbiegła jako dziewiąta.

Na podium wskoczyła dzięki temu Laura Dahlmeier, która pokonywała dzisiaj dwie karne rundy. Na ostatniej pętli okazała się szybsza od Maren Hammerschmidt, Tiril Eckhoff i Nadieży Skardino. 

Jeszcze przed ostatnim strzelaniem w czołowej dziesiątce mieliśmy dwie nasze reprezentantki - Guzik była siódma, Hojnisz dziewiąta. Pierwsza spudłowała jednak dwa razy, a druga zaliczyła aż trzy karne rundy. Ostatecznie więc żadna z Polek w pierwszej dziesiątce się nie zameldowała. Na jedenastym miejscu finiszowała Guzik, a na czternastym Gwizdoń. Najbardziej doświadczona z naszych biathlonistek biegała po jednej karnej rundzie po drugim i trzecim strzelaniu i zajmowała miejsce na pograniczu drugiej i trzeciej dziesiątki. Bezbłędne ostatnie strzelanie wysforowało ją do górnej połówki tabeli z wynikami. Hojnisz ukończyła bieg na 21. miejscu.

Ze startu w ostatniej chwili zrezygnowała Federica Sanfilippo. Biegu nie ukończyła Lisa Theresa Hauser z Austrii, która zeszła z trasy po drugim strzelaniu.
Źródło: Biathlon.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!