betclic

Biathlon: Polki czwarte w sztafecie

Ostatnia aktualizacja: 11/03/16 17:00, Komentarzy: 0

0
0
Fot. PhotoStock10 / Shutterstock.com

Norweżki zdobyły złoty medal w wyścigu sztafet na mistrzostwach świata w Oslo. Drugie miejsce zajęła drużyna Francji, trzecie były Niemki. Polki finiszowały na czwartym miejscu - czytamy na stronie biathlon.pl.

Po pierwszym strzelaniu w czołówce biegły niemal wszystkie sztafety typowane do podium - prowadziły Niemki, przed Ukrainkami i Norweżkami. Magdalena Gwizdoń dobierała raz i wyruszyła na trasę jako szesnasta.

 Na półmetku pierwsza zameldowała się Rosanna Crawford z Kanady, ale blisko biegły też Niemki, Ukrainki i Polki. Hojnisz doprowadziła naszą sztafetę z zaledwie trzema sekundami straty do czoła wyścigu.

Podczas ostatniego strzelania Olsbu dobierała dwa razy, ale utrzymała pozycję. Coraz bliżej były jednak rywalki. Dorin Habert i Dahlmeier strzelały błyskawicznie. Na dystansie nie potrafiły jednak odrobić strat. Olsbu finiszowała z niewielką przewagą. Za jej plecami nie było już rywalizacji o kolory medali. Dahlmeier nie była w stanie dotrzymać kroku Dorin Habert, która narzuciła niesamowite tempo. 

Krystyna Guzik doprowadziła do mety reprezentację Polski na czwarty miejscu.

Źródło: biathlon.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!