betclic

Biathlonowa kadra do sezonu przygotowuje się w Norwegii

Ostatnia aktualizacja: 05/11/16 13:40, Komentarzy: 0

0
0
Fot. PZBiath

Biathlonowa reprezentacja Polski na ostatnie przedsezonowe zgrupowanie wybrała się do Norwegii. Podopieczni Adama Kołodziejczyka i Tomasza Sikory – podobnie jak w ubiegłym roku - trenują w Dombas.

Dombas to rodzinna miejscowość rodzeństwa Berger. Lars oraz jego młodsza siostra Tora w trakcie swoich sportowych karier dorobili się całkiem pokaźnej kolekcji medali. Utalentowana rodzina jest wizytówką wioski, choć oczywiście nie był to czynnik decydujący przy wyborze miejsca zgrupowania.

- Do samego końca zastanawialiśmy się pomiędzy Idre, Beitostolen i Dombas. Zdecydowaliśmy się na tą ostatnią miejscowość, ponieważ gospodarze obiecali nam, że trasa będzie jeszcze lepiej przygotowana niż w ubiegłym roku. Ponadto wiedzieliśmy, że nie będzie tu zbyt dużo ekip i podczas treningów będziemy mieli spokój – powiedział nam Tomasz Sikora.

W zgrupowaniu w Dombas podobnie jak  na poprzednim obozie w Ramsau udział bierze ośmioosobowy zespół: Monika Hojnisz, Kinga Mitoraj, Anna Mąka, Kamila Żuk, Dominika Bielecka, Grzegorz Guzik, Rafał Penar i Mateusz Janik.

- Część kadry w przyszłą sobotę wystartuje w zawodach otwarcia sezonu w Sjusjoen, które tradycyjnie gromadzą bardzo mocną obsadę. To będzie taki mały Puchar Świata – dodał trener kadry.

Po kontuzji barku do treningów z kadrą A nie wróciła Krystyna Guzik. Najlepsza polska biathlonistka podjęła decyzję o współpracy z austriacką trenerką Sandrą Flunger.

Pierwsze zawody PŚ zaplanowane są na 27 listopada.

Źródło: własne
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!