betclic

Bjelica będzie stawiał na Kownackiego

Ostatnia aktualizacja: 28/09/16 15:10, Komentarzy: 1

0
1
Fot. LensTravel / Shutterstock.com

W dwóch ostatnich meczach szansę pokazania swoich umiejętności otrzymał Dawid Kownacki. 19-letni napastnik na boisku spędził w poprzednim tygodniu 61 minut.

Kownacki nie zagrał w pierwszych meczach pod wodzą nowego trenera. - Miał wcześniej kontuzję. To młody zawodnik, a gdy dostaje szansę gry, to stara się zrobić wszystko w krótkim czasie. To nie jest możliwe. W Chorzowie nie miał szczęścia pod bramką rywala. Z drugiej strony dochodzi do tych okazji, tylko nie potrafi ich wykorzystać. To też ma znaczenie - przyznaje szkoleniowiec Nenad Bjelica cytowany przez oficjalną witrynę ekipy z Wielkopolski.

Chorwacki trener liczy na to, że "Kownaś" pójdzie śladem Marcina Robaka, który w tym sezonie zdobył już sześć bramek. - Gdy Marcin zaczął strzelać robi to seriami. Być może tak samo będzie z Kownackim, gdy już się przełamie. Wypracuje sobie sytuacje i zacznie trafiać do bramek rywali - podkreśla opiekun Lecha.

Bjelica zapowiada jednak, że regularnie będzie stawiał na 19-letniego piłkarza. - Gdy podpisywałem umowę z klubem zobowiązałem się do tego, że będę postępował zgodnie z polityką klubu. Ta polega na wprowadzaniu do pierwszego składu młodych zawodników z akademii. Przykład Dawida jest jednym z nich - mówi.

O tym, że Chorwat daje szansę młodym piłkarzom Lecha, najlepiej świadczy fakt, że w spotkaniu z Ruchem na boisku było pięciu młodzieżowców. Poza Kownackim mecz w Chorzowie kończyli w pierwszym składzie Dariusz Formella, Robert Gumny, Jan Bednarek i Kamil Jóźwiak. W meczu z Arką szansę gry otrzymało trzech młodzieżowców.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Senior
Darkheim
Zarejestrowany od: 736 dni
Ilość komentarzy: 558
Oceny: +2051
Kibicuje:
Lech Poznań Cracovia Arka Gdynia Polska
28.09.2016 / 16:41:31
No to będziemy w czarnej dupie skoro gra Kolejorza ma zależeć od umiejętności pseudogwiazdeczki Kownasia.

Tabela