betclic

Bjelica: Ciągle poznaję drużynę Lecha

Ostatnia aktualizacja: 19/09/16 07:13, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

Od ponad dwóch tygodni trener Nenad Bjelica odpowiada za wyniki sportowe poznańskiego Lecha. Coraz więcej wie o swoich podopiecznych. Tych jednak będzie poznawał jeszcze przez kilka miesięcy.

- Nie wiem jeszcze kto jest żonaty i kto ma dzieci. W przeciągu dwóch tygodni nauczyłem się jednak imion wszystkich zawodników i w ten sposób się do nich zwracam. Jednego z chłopaków zapytałem czy zna imiona wszystkich swoich kolegów z szatni. Powiedział: nie. I dlatego teraz będzie musiał się w przeciągu dwóch tygodniu nauczyć. A ja teraz w dwa tygodnie spróbuję nauczyć się ich dat urodzin zawodników - mówi Bjelica w rozmowie z oficjalną witryną ekipy z Wielkopolski.

Szkoleniowiec nie ma do swojego podopiecznego pretensji. Chce jednak, żeby w ten sposób zawodnicy wiedzieli o sobie coraz więcej i angażowali się w życie drużyny. - Nie chodziło o to, że nie wie jak się zwracać do swoich kolegów. Zna ich ksywki, ale nie zna imion, bo zwraca się do nich inaczej. Maciej Makuszewski funkcjonuje w szatni jako Maki - zaznacza trener. - Musi się jednak nauczyć imion swoich kolegów. W przeciwnym razie będzie musiał postawić mi lody - śmieje się szkoleniowiec.

Dla niego okres poznawania drużyn trwać będzie dłuższy okres czasu. - Cały czas będziemy się poznawać. Każdy zawodnik inaczej reaguje kiedy nie gra, gdy jest zmieniany, gdy wchodzi na boisko po przerwie. W różnych sytuacjach podczas sezonu będę mógł poznać reakcję zawodników. W dłuższej perspektywie czasu będę dowiadywał się o drużynie nowych rzeczy - podkreśla nowy opiekun poznaniaków.

Szkoleniowiec już po ostatnim meczu był zadowolony z reakcji Łukasza Trałki, który spotkanie zaczął na ławce rezerwowych. - Gdy wszedł na boisko zaprezentował zaangażowanie i zrobił na mnie wrażenie. Czegoś się o nim w ten sposób dowiedziałem. W podobny sposób poznam też charakter innych zawodników - podsumowuje Chorwat.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela