betclic

Bjelica: Młodzi muszą czekać na swoją szansę

Ostatnia aktualizacja: 04/10/16 14:10, Komentarzy: 2

0
2
Fot. ASInfo (kadr z meczu Lecha)

Wprowadzanie młodych zawodników do pierwszego zespołu i ogrywanie ich w seniorskim futbolu to zadanie trenerów Lecha Poznań. Tę strategię realizuje także Nenad Bjelica, który na początku swojej pracy z Kolejorzem regularnie stawia na młodzież - czytamy na oficjalnej stronie ekipy z Wielkopolski.

W meczu z Górnikiem Łęczna od pierwszej minuty na boisku występował Jan Bednarek, a pod koniec spotkania na placu gry pojawił się także Dawid Kownacki. Poza wspomnianą dwójką w meczu z Arką zagrał Dariusz Formella. W kolejnych meczach szansę występu otrzymywali także Robert Gumny czy Kamil Jóźwiak. Jednak żaden z nich, poza Bednarkiem, nie jest obecnie podstawowym zawodnikiem Kolejorza.

- Każdy z nich musi być cierpliwy i poczekać na swoją szansę. W meczu z Ruchem Chorzów na boisku pojawiło się sześciu młodych zawodników. Młodzi piłkarze muszą ciężko pracować. My sukcesywnie dajemy im szansę. Poza tym mamy w składzie też Kędziorę i Jevticia. Ten pierwszy ma 22 lata, a drugi 23 lata. To także młodzi zawodnicy - zauważa Bjelica cytowany przez lechpoznan.pl.

- Trzeba brać pod uwagę też fakt, że drużyna, która chce być w czołówce, nie może jednocześnie wprowadzać zbyt wielu młodych zawodników. Żadna drużyna na światowym poziomie sobie na to nie pozwala - podkreśla Chorwat.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Junior
J@CHU
Zarejestrowany od: 264 dni
Ilość komentarzy: 84
Oceny: +1025
Kibicuje:
Arsenal Londyn West Ham United Lech Poznań Warta Poznań
07.10.2016 / 14:02:35
Jak będzie Pan kazał tym młodym chłopakom cierpliwie czekać na swoją szansę, to w bardzo niedalekiej przyszłości tą szansę może wykorzystają : LECHIA GDAŃSK, WISŁA PŁOCK, LEGIA WARSZAWA itd.!!!!!!!!!!!!!!!
Senior
fearless.fan
Zarejestrowany od: 252 dni
Ilość komentarzy: 716
Oceny: +2788
Kibicuje:
AC Milan Napoli Ajax Amsterdam Pogoń Szczecin Arka Gdynia Polska Valencia Real Madryt FC Barcelona Atlético Madryt
05.10.2016 / 11:27:05
brawo
ogrywać młodych to przyszłość

Tabela