Błaszczykowski nie zagra w rewanżu z Brunszwikiem. Co z kadrą?

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Jakub Błaszczykowski nie pomoże VfL Wolfsburg w rewanżowym meczu z Eintrachtem Brunszwik w barażach o grę w Bundeslidze. Powodem jest kontuzja.

Błaszczykowski nabawił się urazu w meczu ostatniej kolejki Bundesligi z Hamburgerem SV. Reprezentant Polski dotrwał na boisku do końca pierwszej połowy, a w przerwie został zmieniony przez Vieirinhę.

Lekarze zdiagnozowali u Błaszczykowskiego kontuzję przywodziciela, co było fatalną informacją przed najważniejszymi spotkaniami Wolfsburga w tym sezonie. Początkowo trener Andries Jonker liczył, że Polak będzie mógł zagrać przynajmniej w drugim meczu barażowym z Eintrachtem Brunszwik . Tak się jednak nie stanie. Według "Przeglądu Sportowego" piłkarz w poniedziałek nie będzie w stanie wyjść na boisko. Po pierwszym meczu jego drużyna ma małą zaliczkę - wygrała u siebie 1:0.

Otwarta jest sprawa występu Błaszczykowskiego w czerwcowym meczu Polska - Rumunia. Na pewno stawi się na rozpoczynającym się 31 maja zgrupowaniu reprezentacji. Sztab medyczny kadry oceni wówczas jego stan zdrowia. Wydaje się jednak, że będzie do dyspozycji Adama Nawałki.

Błaszczykowski wystąpił w 28 ligowych meczach Wolfsburga. Nie zawsze grał jednak na pozycji, na której występuje w reprezentacji Polski, czyli na prawym skrzydle. W wielu meczach trenerzy Wolfsburga wystawiali go na prawej obronie.
Źródło: przegladsportowy.pl