betclic

Blatter potwierdził odejście. Skandal na konferencji

Ostatnia aktualizacja: 20/07/15 16:43, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Agência Brasil (Secretaria de Imprensa e Divulgação), wikipedia

Po miesiącach spekulacji i interpretacji wypowiedzi obecnego szefa FIFA, Josepha Blattera, sytuacja jest już jasna: 79-letni działacz odchodzi.

- Nie będę kandydował - potwierdził dziś Blatter. To jednak nie było najciekawsze wydarzenie konferencji, w jakiej Szwajcar wziął udział. Przebił go występ... komika, który wtargnął na scenę wbrew woli organizatorów.

Brytyjski komik Simon Brodkin podszedł do Blattera jeszcze przed jego przemową, położył obok niego plik banknotów ze słowami: - Trzymaj, Sepp, to za organizację mundialu w 2026 w Korei Południowej, dokładnie tak, jak się umawialiśmy.

Podczas konferencji podano datę nowych wyborów na szefa FIFA - odbędą się w lutym przyszłego roku. Blatter powiedział też, że powołał do życia specjalną grupę, która zajmie się reformowaniem, a także kontrolowaniem uczciwości działaczy. Dodał, że jest mu przykro z powodu rozwoju sytuacji, bo nie tylko chciał rozpocząć ozdrowieńcze procesy w swojej organizacji, ale także je nadzorować. Co, jeśli dotrzyma słowa i rzeczywiście nie wystartuje w wyborach, nie będzie mu jednak dane.
Źródło: Mirror/własne
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
Mateo_Piano3
Zarejestrowany od: 1019 dni
Ilość komentarzy: 2272
Oceny: +20508
Kibicuje:
Wisła Kraków Polska Real Madryt
21.07.2015 / 11:55:03
Zdecydować się gość nie może. KASA KASA KASA !!! Ileż można kraść?