betclic

"Blind musi zostać"

Ostatnia aktualizacja: 14/10/15 08:54, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Paul Blank, wikicommons

Trener reprezentacji Holandii jest pod falą krytyki za brak awansu na Mistrzostwa Europy we Francji. Wesley Sneidjer jest jednak zdania, że Danny Blind powinien zostać na swoim stanowisku, a winę za brak kwalifikacji ponoszą w pierwszej kolejności piłkarze.

Zaledwie rok po wywalczeniu brązowych medali mistrzostw świata, Holendrzy nie zdołali awansować na Euro 2016. "Oranje" dali się wyprzedzić w swojej grupie eliminacyjnej Czechom, Islandii oraz Turcji.

Blind na stanowisku selekcjonera pojawił się w lipcu 2015 roku po niespodziewanej rezygnacji Guusa Hiddinka. Nie zdołał jednak natchnąć w drużynę nowego ducha. Holandia potrzebowała we wtorek zwycięstwa nad Czechami i jednoczesnej porażki Turków w meczu z Islandią. Żaden z tych dwóch warunków nie został jednak spełniony. Blind ogłosił, że nie zamierza podawać się do dymisji. Murem za trenerem stanął jeden z bardziej doświadczonych zawodników holenderskich Wesley Sneijder.

- Czuję się pusty w środku - zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Wiedzieliśmy, że musimy wygrać wczorajszy mecz, a popełnialiśmy głupie błędy. Wiemy, że Czechy to dobra drużyna, ale zagraliśmy zły mecz i jesteśmy rozczarowani - powiedział Sneijder.

- Blind musi zostać. To nie jego wina, to zbiorowa porażka. To głównie od piłkarzy zależało czy nam się uda. Zawiedliśmy - dodał.

- Nie zamierzam rezygnować z gry w kadrze. Wciąż się czuję na siłach - zakończył gracz Galatasaray.

Trenera wsparł również inny reprezentant "Oranje" Daley Blind  - prywatnie syn Danny'ego.

- Wspieram trenera, podobnie jak cała drużyna. Jesteśmy bardzo rozczarowani, ale stoimy murem za trenerem
- powiedział.
Źródło: goal.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!