Bójki, szarpaniny i 5 czerwonych kartek w sparingu Zagłębia [VIDEO]

YouTube
Mecz Zagłębia z Dinamem Zagrzeb może i przypominał sparing, ale raczej ten bokserski. Sędzia usunął z placu gry kilku zawodników, a na boisku w pewnym momencie oglądaliśmy niezłą bitwę.

Po dwudziestu minutach gry doszło do powietrznego starcia między Sebastianem Maderą a jednym z rywali. Piłkarz Dynama uderzył Polaka, za którym wstawili się koledzy. To pociągnęło za sobą dłuższą szarpaninę (na filmie od 0:43). Arbiter zdołał uspokoić nieco sytuację (czerwoną kartkę obejrzał Jakub Tosik i jeden z graczy Dinama), ale emocje nadal kipiały. W 31 minucie jeden z rywali ostro zaatakował Jana Vlasko, co skończyło się wykluczeniem Guldana, który bronił partnera. W 38 minucie po faulu na Rakowskim wyrzucony został kolejny zawodnik Dinama.

Drugą połowę oba zespoły zaczęły... W komplecie. Przed meczem kluby umówiły się bowiem, że kartka wyklucza zawodnika na 10 minut. Jednak również w drugiej połowie rywale próbowali prowokować piłkarzy Zagłębia. Drugi trener "Miedziowych" przyznał po meczu, że żałuje wszystkich wykluczeń, bo trudniej teraz ocenić postawę zespołu pod względem taktycznym.

Zagłębie - Dinamo 1:3
Bramki: Filip Starzyński 83 (k) - Dani Olmo 43, Mario Šitum 49, Domagoj Pavičić 84