Bolesna porażka Polek na mistrzostwach świata. Niemki o klasę lepsze od biało-czerwonych [WIDEO]

Marcin Bulanda / PressFocus
Reprezentacja Polski w piłkę ręczną kobiet została rozbita przez Niemki aż 17:33 (10:19). Mimo tego biało-czerwone są już pewne udziału w dalszej części mistrzostw świata.
Trwa mundial w piłkę ręczną kobiet. Nasza kadra trafiła do Grupy F, gdzie zmierzyła się z Irankami, Japonkami, a ostatnio Niemkami.
Biało-czerwone wygrały dwa pierwsze spotkania, co przypieczętowało ich awans do fazy pucharowej mistrzostw świata. Pierwszego miejsca w zestawieniu nie udało się jednak zająć.
Spotkanie ze wspomnianymi Niemkami okazało się bowiem bardzo bolesne. Chociaż na samym starcie udało się utrzymać dystans, to po chwili rywalki odskoczyły na cztery punkty i konsekwentnie budowały swoją przewagę. Po pierwszej połowie prowadziły aż 19:10.
Straty tej biało-czerwone nie nadrobiły po przerwie. Niemki pozostawały stroną bezwzględnie dominującą. Polki w drugiej części rzuciły zaledwie siedem punktów, a mecz zakończył się deklasacją 17:33.
Niemniej nasze szczypiornistki mogą już przygotowywać się do rywalizacji w fazie zasadniczej. 7 grudnia spotkają się z Chilijkami lub Serbkami, które walczą o trzecie miejsce w Grupie E.
POLSKA 17:33 NIEMCY
Hubert Kowalczyk04 Dec 2023 · 22:13