betclic

Boniek oburzony karą. Pomoże Lechowi?

Ostatnia aktualizacja: 04/08/15 13:49, Komentarzy: 1

0
1
Fot. mgilert / Shutterstock.com

Zbigniew Boniek wyśle pismo do UEFA w związku z karą nałożoną na Lecha Poznań - informuje "Przegląd Sportowy".

UEFA ukarała Lecha za transparent, który kibice wywiesili podczas wyjazdowego meczu z FK Sarajewo. Znajdowało się na nim hasło "krew naszej rasy", które działacze piłkarskiej centrali uznali za rasistowskie. 

Kara nałożona przez UEFA powoduje, że Lech Poznań kolejny mecz w europejskich pucharach zagra przy pustych trybunach. Polski klub ponadto będzie musiał zapłacić 50 tysięcy euro.

Z wymiarem kary nie zgadza się Zbigniew Boniek. Prezes PZPN wyśle pismo do UEFA pismo w tej sprawie. Nie wiadomo jednak, co dokładnie się w nim znajdzie, i czy Boniek będzie apelował o złagodzenie wyroku. - Jestem po stronie Lecha, bo kara jest kosmiczna. Klub nie dostał ostrzeżenia. Czy to nie byłoby lepsze? Choćby prośba o natychmiastowe zdjęcie flagi. Przecież w Poznaniu pracują rozsądni ludzie - mówi Boniek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Lech zapowiedział odwołanie się od kary. Klub chce, by stadion był przynajmniej częściowo otwarty w trakcie meczu IV rundy eliminacji europejskich pucharów. W zamian chce zaproponować inne kary.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz
Trampkarz
allusion
Zarejestrowany od: 1553 dni
Ilość komentarzy: 13
Oceny: +149
04.08.2015 / 14:21:05
Chore, niech zamkną wszystkie stadiony w polsce, nałożą wyższe kary. Rzygać mi się chce jak widzę słowo UEFA, w tamtym roku Legia, w tym roku Lech i teraz jeszcze Śląsk. No cóż, mafii nikt nie pokona.