betclic

Boniek: PZPN? To brzmi dumnie

Ostatnia aktualizacja: 02/08/15 21:46, Komentarzy: 2

0
2
Fot. mgilert, Shutterstock

Zbigniew Boniek w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wskazuje na pozytywne rzeczy, jakich udało się dokonać za jego kadencji - m. in. zmiana wizerunku czy system szkolenia, który za chwilę wejdzie w życie.

PZPN dziś jest poważną firmą, a jeszcze kilka lat temu działanie w nim było czymś wstydliwym. Trzeba było przemykać bocznymi uliczkami, a dziś można iść z otwartą przyłbicą. Wiele spraw uporządkowaliśmy i zmieniliśmy. Czy komuś to się podoba czy nie, my już zreformowaliśmy polską piłkę - ocenił prezes PZPN.

O szkoleniu młodzieży z kolei powiedział - Zaraz wprowadzamy nasz program, czyli narodowy model gry. Będzie mówił, jak nauczać młodzież futbolu, jaki system taktyczny najlepiej pasuje polskiemu piłkarzowi, a zatem jak powinno się ustawiać zespoły młodzieżowe itd. Ponadto z naszej inicjatywy powstaje projekt związany z jakością szkolenia, którego wszystkie założenia ogłosimy niedługo.

Boniek odpowiada w wywiadzie na głosy krytyki - Ten lament, że nie mamy systemu szkolenia, to głupota. Mamy go. Problem jest w polskiej mentalności. Mamy charakter roszczeniowy, uwielbiamy narzekać. W ogóle nie patrzymy na to, co jest. Niemcy stworzyli taki genialny system szkolenia, ale to my mamy w ataku Lewandowskiego i Arkadiusza Milika. A oni kogo? - kończy.
Źródło: Rzeczpospolita
Dodaj komentarz
Junior
vikoshdoraso
Zarejestrowany od: 1733 dni
Ilość komentarzy: 34
Oceny: +157
Kibicuje:
Liverpool FC Borussia Dortmund Juventus Turyn Widzew Łódź
03.08.2015 / 01:13:58
Kogo maja ? Thomas Müller, Stefan Kießling. Tak pierwsi z brzegu :)
Junior starszy
RahINHO
Zarejestrowany od: 691 dni
Ilość komentarzy: 412
Oceny: +2100
Kibicuje:
Brazylia Chelsea Londyn AS Monaco AC Milan Legia Warszawa Polska Porto FC Barcelona Lechia Gdańsk
02.08.2015 / 21:55:36
Może nie dumnie ale przyzwoicie.
Odkąd lato się skończył.