betclic

Boniek: UEFA mnie nie kręci

Ostatnia aktualizacja: 07/09/15 08:10, Komentarzy: 3

0
3
Fot. mgilert / Shutterstock.com

Zbigniew Boniek kolejny raz oświadczył, że nie zamierza kandydować na stanowisko prezydenta UEFA. - UEFA mnie nie kręci - powiedział w wywiadzie dla TVN24.

Prezes PZPN znalazł się na medialnej liście kandydatów do zastąpienia obecnego szefa UEFA Michela Platiniego. Francuz zapowiedział start w wyborach na prezydenta FIFA, które odbędą się w lutym przyszłego roku. Boniek twierdzi, że zwycięstwo jego kolegi z czasów gry w Juventusie jest praktycznie pewne, choć sam odradzał mu kandydowanie.

- Wchodzi na pole minowe, ale teraz mówię: idź tą drogą - powiedział prezes PZPN. - Mnie polityka na tym szczeblu nie interesuje. Nie będę kandydował na prezesa UEFA - dodał Boniek, który przyznaje, że Platini namawiał go do startu w wyborach.

Boniek skomentował także piątkowy mecz reprezentacji Polski z Niemcami. Jego zdaniem ta porażka może mieć pozytywny wymiar psychologiczny, bo biało-czerwoni w meczu z mistrzami świata zaprezentowali się z dobrej strony, grali odważnie i stwarzali okazje do zdobycia goli. 

- Przegrany mecz nigdy nie jest zwycięski. Zdajemy sobie sprawę, że idziemy krok po kroku do przodu, ale zdajemy sobie sprawę, że dystans do najlepszych jest jeszcze spory - powiedział Boniek.

Prezes PZPN nie ma wątpliwości, że reprezentacja Polski zagra na mistrzostwach Europy we Francji. Ma jednak nadzieję, że odegra na nich ważną rolę.

- Mamy fantastycznych bramkarzy, mamy Lewandowskiego, Krychowiaka, Glika, Błaszczykowskiego, który miejmy nadzieję jak najszybciej się odrodzi. Jest to drużyna, która ma swojego ducha - uważa Boniek.
Źródło: TVN24
Dodaj komentarz
Senior
23:55
Zarejestrowany od: 1083 dni
Ilość komentarzy: 336
Oceny: +2462
Kibicuje:
Arsenal Londyn Manchester United Liverpool FC Manchester City West Ham United AS Monaco PSG Olympique Marsylia Bayern Monachium Hamburger SV
07.09.2015 / 17:23:40
Poco ma kręcic jak sie ma ciepłą posadke w Polsce za grube pieniądze :)
Kluczowy zawodnik
thefirehunter
Zarejestrowany od: 667 dni
Ilość komentarzy: 3302
Oceny: -6153
Kibicuje:
Real Madryt
07.09.2015 / 11:26:37
Jak będzie trzeba, to i tobą zakręci.
Junior starszy
Marekssj2
Zarejestrowany od: 1089 dni
Ilość komentarzy: 176
Oceny: +1072
Kibicuje:
Wisła Kraków Jagiellonia Białystok Polska FC Barcelona
07.09.2015 / 08:37:11
Nie kminię ludzi którzy mówią że pan Boniek jest jakimś złym prezesem PZPN. Jak dla mnie właśnie tak powinien się zachowywać prezes. Wiadomo że nie wszystko da rade zrobić z polską piłką, ze skautingiem itd. Jak dla mnie tyle co on zrobił do tej pory, to i tak więcej niż uprzedni prezes.
Swój chłop!