betclic

Borek: Lech zawodzi w destrukcji

Ostatnia aktualizacja: 01/08/15 15:30, Komentarzy: 1

4
1
Fot. ASInfo

Znany komentator, Mateusz Borek, na łamach "Przeglądu Sportowego" ocenił start "Kolejorza" w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

- Oczywiście FC Basel to drużna słabsza niż dwa–trzy lata temu, jednak taktycznie, fizycznie i technicznie szwajcarski klub jest znacznie przed Lechem Poznań. FC Basel to bardziej zbilansowany futbol. Fizyka i intensywność spotkania w Poznaniu obnażyła braki ekipy Macieja Skorży. Największym jest jakość defensywy. Za wyjątkiem Jasmina Buricia, reszta zawiodła w destrukcji. Bośniak bronił w kilku bardzo groźnych sytuacjach. Zastopował też rzut karny. Niestety był pod własną bramką osamotniony - pisze.

Barry Douglas i Tomasz Kędziora są bardziej pożyteczni z przodu. Według mnie zapominają o tym, że podstawową rolą, nawet najbardziej ofensywnego środkowego obrońcy, jest defensywa. Nie przekonuje mnie też Tamas Kadar. Węgier podejmował złe wybory i nie pierwszy raz zawinił przy bramce dla rywala. Po raz kolejny spalił się też Marcin Kamiński. Ruszył z miejsca i zaczął się rozwijać, ale nadal nie prezentuje poziomu europejskiego - zakończył wątek defensywy Borek.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz
Senior
LeoN19
Zarejestrowany od: 809 dni
Ilość komentarzy: 790
Oceny: +2961
Kibicuje:
Liverpool FC Lech Poznań Polska
02.08.2015 / 11:55:39
Ja bym zmienił tylko środek obrony xd

Tabela