Boruc nie zatrzymał Manchesteru City. "The Citizens" awansowali na pozycję wicelidera

Vlad1988/Shutterstock
AFC Bournemouth z Arturem Borucem między słupkami uległ u siebie Manchesterowi City 0:2 (0:1) w ostatnim meczu 25. kolejki angielskiej Premier League.

Na Dean Court pierwszoplanową postacią zawodów był Raheem Sterling. Skrzydłowy reprezentacji Anglii najpierw szesnaście minut przed przerwą z bliska zaskoczył bramkarza reprezentacji Polski, a po zmianie stron idealnie w polu karnym wyłożył piłkę do Sergio Aguero, który z kilku metrów przypieczętował sukces "The Citizens".

Dzięki trzeciej z rzędu wygranej podopieczni Josepa Guardioli awansowali na pozycję wicelidera tabeli. Do prowadzącej Chelsea tracą osiem punktów.

Ekipa z hrabstwa Dorset doznała natomiast trzeciej porażki z rzędu i pozostała na czternastym miejscu. "The Cherries" mają sześć punktów przewagi nad otwierającym strefę spadkową Hull City.