Borussia awansowała do półfinału, grał Piszczek

W drugim wtorkowym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Niemiec Borussia Dortmund pokonała 3:1 VfB Stuttgart i awansowała do półfinału tych rozgrywek. Przemysław Tytoń, który świetnie spisuje się w bramce Die Schwaben, tym razem był tylko rezerwowym.

Między słupkami bramki gospodarzy stanął Mitchell Langerak, który stracił całą rundę na skutek kontuzji, ale z jego zdrowiem już wszystko w porządku i zaliczył oficjalny debiut w VfB.

Już w 5. minucie zaspali obrońcy Stuttgartu i Marco Reus doszedł do podania Pierre-Emericka Aubameyanga, pokonując Langeraka strzałem z ostrego kąta. Co prawda po kilkunastu minutach wyrównał Lukas Rupp, ale po półgodzinie gry Aubameyang strzelił nie do obrony z linii pola karnego.