BVB lepsza od Bayernu w hicie Bundesligi! Dwunasta bramka Aubameyanga w lidze [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19/11/16 20:25, Komentarzy: 42

19
42

Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie Bayern Monachium 1:0 w jedenastej kolejce ligi niemieckiej.

W pierwszej połowie hitowego starcia Bundesligi zobaczyliśmy tylko jednego gola. W 11 minucie na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk wpakował piłkę do pustej bramki, wykańczając ładną, zespołową akcję BVB. To jego dwunasta bramka w lidze w tym sezonie.

W pierwszej części gospodarze prezentowali się dużo lepiej od gości. Bawarczycy grali natomiast bezbarwnie, nie szło również Robertowi Lewandowskiemu, który przez wiele minut był po prostu niewidoczny.

W drugiej odsłonie Borussia wciąż była bardzo groźna. Swoje szanse na podwyższenie wyniku miał Aubameyang, ale najpierw w 49 minucie główkował niecelnie, a potem - 21 minut później - wyszedł sam na sam z Manuelem Neuerem, lecz bramkarz Bayernu zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Na początku drugiej połowy nieco lepiej prezentowali się podopieczni Carlo Ancelottiego. Blisko wyrównania byli zwłaszcza w 61 minucie, kiedy po strzale Xabiego Alonso piłka trafiła w poprzeczkę.

W końcowych minutach mecz się znowu wyrównał. Mistrzowie Niemiec nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce gospodarzy, a tym bardziej strzelić gola wyrównującego. Ostatecznie Borussia Dortmund pokonała u siebie Bayern Monachium 1:0.

Po jedenastu kolejkach Bawarczycy plasują się na drugiej pozycji i do lidera, RB Lipsk, tracą trzy punkty. Klub z Dortmundu awansował natomiast na trzecie miejsce.
PHKxMonster666
Zarejestrowany od: 86 dni
Ilość komentarzy: 528
Oceny: +754
CA Boca Juniors FK Austria Wiedeń FC Salzburg Dinamo Minsk BATE Białoruś Club Brugge KV Fluminense Atlético Mineiro Flamengo
20.11.2016 / 09:08:43
Piszczu-Lewy 1:0. Jestem fenem Bayernu,ale za wczorajszy mecz szacunek dla Borussi.
Mustafa
Zarejestrowany od: 289 dni
Ilość komentarzy: 2266
Oceny: +14245
Arsenal Londyn Liverpool FC Bayern Monachium AC Milan Napoli Wisła Kraków Polska Real Madryt
20.11.2016 / 05:57:44
Dobrze dla Bayernu ze tylko na 1:0 sie skonczylo bo jak zobaczylem pendzoncego Aubameyanga sam na sam z Nuerem to bylem prawie pewien ze bedzie bramka :s
Danke Borussia ! ❤
Może i BVB nie miał przeważającego posiadania piłki, ale liczy się wynik i 3 punkty, które zostały w Dortmundzie i za takie chwilę warto żyć
Defensor17
Zarejestrowany od: 101 dni
Ilość komentarzy: 16
Oceny: +14
Hannover 96
19.11.2016 / 22:40:16
Tak sobie pomyślałem, że brakuje Sammera na ławce. Kogoś kto trzasnął by w stół w szatni w przerwie, a nie tylko poklepywania po plecach - "nic się Xabi nie stało, następnym razem będzie lepiej."
Adiek515
Zarejestrowany od: 74 dni
Ilość komentarzy: 25
Oceny: +132
Brazylia Manchester City Leicester City FC Francja Borussia Dortmund Juventus Turyn Napoli Polska FC Barcelona Śląsk Wrocław
19.11.2016 / 21:51:45
A co ma wnieść Carlo jak Bajern caly czas wygrywa ligę. Jak ty byś motywowal piłkarzy z roku na rok po ten sam tytuł?!
waldidlaw
Zarejestrowany od: 222 dni
Ilość komentarzy: 91
Oceny: +754
Polska Śląsk Wrocław
19.11.2016 / 22:19:55
Zblazowanych staruchów sadza się na ławe, ale do tego trzeba mieć jaja a Carlito chyba ma coraz mniejsze
19.11.2016 / 21:36:41
Brak słów wcześniej śię cieszyłem,że Guardiola odchodzi a teraz chyba zle myślałem.Carlo jak tak dalej będzie to szkoda gadać...nic nie wniosłeś jak do tej pory
Santanas
Zarejestrowany od: 56 dni
Ilość komentarzy: 612
Oceny: +9915
Bayern Monachium Napoli Polska Real Madryt
19.11.2016 / 21:20:04
Tak jak pisałem wczoraj - RB Lipsk ma szansę na pierwsze miejsce w tabeli po tej kolejce.
Geri
Zarejestrowany od: 1538 dni
Ilość komentarzy: 959
Oceny: +2321
Argentyna Liverpool FC Tottenham Hotspur Brighton & Hove Borussia Dortmund SC Freiburg Juventus Turyn FC Barcelona Śląsk Wrocław
Oceny: -4931
Brazylia Chelsea Londyn Anglia Olympique Marsylia Bayern Monachium AC Milan Lech Poznań Cracovia Arka Gdynia Porto
19.11.2016 / 21:04:28
Nie wiem może nikt się ze mną nie zgodzi ale ustawienie z wahadłowymi przynosi efekty. Jakby 4-3-3 się wypaliło.
PanOczywisty
Zarejestrowany od: 113 dni
Ilość komentarzy: 578
Oceny: +3894
19.11.2016 / 20:55:58
Najlepszy był Wielmożny Pan Hajto, kiedy powiedział w 67 minucie meczu cos w stylu: Zawodnikom Bayernu zostały 33 minuty do wyrównania wyniku meczu.
Superkrawiec
Zarejestrowany od: 108 dni
Ilość komentarzy: 35
Oceny: +303
Arsenal Londyn Manchester United Liverpool FC Borussia Dortmund Polska
20.11.2016 / 00:04:50
Dokładnie tak było,aż spojrzałem na czas jak to powiedział z resztą co komentuje to język mu kilka razy przeskoczy o literke "ą,ę"
dawidinho
Zarejestrowany od: 1070 dni
Ilość komentarzy: 7854
Oceny: +46018
Borussia Dortmund
19.11.2016 / 20:51:09
Ostatnio innym klubem kiedy był na pierwszym miejscu po 11 kolejkach była Borussia Dortmund w sezonie 2010/2011 aż do wczoraj. 6 lat cały czas Bayern...
bojacek
Zarejestrowany od: 70 dni
Ilość komentarzy: 424
Oceny: +2700
CA River Plate RSC Anderlecht Liverpool FC Manchester City PSG Bayern Monachium Schalke 04 Juventus Turyn Ajax Amsterdam Benfica Lizbona
Większość zawodników Bayernu gra gorzej niż u Guardioli. Ancelotti to nie tak miało być!
Delfinek
19.11.2016 / 20:55:21
Zgadza się ;/ Ancelotti może sobie nie poradzić tak samo jak w PSG. Sprawdził się w silnych ligach jak BPL i La Liga ale w tych niby słabszych jak Niemiecka i Francuska to nie bardzo jak na ten moment. Miejmy nadzieje, że zmotywuje jakoś chłopaków i coś wymyśli może to i lepiej że przegrali zimny prysznic się przyda.
Delfinek
19.11.2016 / 20:50:57
Widoczny brak Robbena i Vidala zwłaszcza Holendra który mógłby ten mecz zremisować bądź wygrać. Alonso to kryminał powinien odejść bo gość już nie daje rady takie błędy no szkolne nie powinny się zdarzać zawodnikowi tej klasy lecz swoje lata już ma. Gratki dla BVB może ta porażka orzeźwi Bayern bo nie widzę aby Carlo miał pomysł na tę drużynę ;/
waldidlaw
Oceny: +754
19.11.2016 / 20:48:06
Jak tak dalej będzie to Carlo nie doczeka końca sezonu. Bayern gra coraz gorzej i gorzej a sezon jeszcze długi ;) Już dawno pisałem, że Carlo jest mocno przereklamowany i zamiast pierdzielić bzdety o tym kto jest najlepszą 9 na świecie albo kto będzie nowym Messim powinien grę ogarnąć to mnie wszyscy minusowali
Delfinek
19.11.2016 / 21:00:24
Carlo sprawdził się w PL i La Liga a śmieszne jest to że nie mógł sobie poradzić we Francji a teraz sobie nie radzi w Niemczech? Dziwne może poczuł się zbyt pewnie nie wiem jaka jest tego przyczyna. Fakt wychwala Lewego pod niebiosa co jest przesadą dzisiaj był jednym z najgorszych z resztą jak cały Bayern.
escobar81
Zarejestrowany od: 592 dni
Ilość komentarzy: 1934
Oceny: +11823
Arsenal Londyn Olympique Lyon Borussia Dortmund Fiorentina Napoli Górnik Zabrze Polska Real Madryt
19.11.2016 / 20:53:27
I dalej Cie minusują mimo, że masz rację. Taką mamy mentalność, jak liżesz i włazisz w dupsko każdemu swoimi wypowiedziami to masz plusików co nie miara. Spróbuj tylko mieć inne zdanie niż inni(nie koniecznie błędne) to dostaniesz hurtowa ilość minusów.Pozdro
escobar81
19.11.2016 / 20:46:05
Bayern miał z palcem w dupie zdystansować wszystkich a tu proszę, taki kupciuszek RB Leipzig lideruje :D
19.11.2016 / 20:40:47
1:0, 3 punkty na konto BVB i zadowolony caly serwis.. HEJA BVB!
/ -14
BVB miało sporo szczęścia w tym meczu. Remis byłby wynikiem sprawiedliwym i Borussia nie powinna wtedy narzekać, ale jak to w piłce liczy sie to co w sieci. Liga będzie ciekawsza.
huebonafident
Zarejestrowany od: 139 dni
Ilość komentarzy: 124
Oceny: +1115
Arsenal Londyn Chelsea Londyn West Ham United Olympique Lyon PSG Olympique Marsylia Bayern Monachium Borussia Dortmund Hamburger SV AC Milan
19.11.2016 / 20:31:43
Ale i tak Hajto najlepszy, pisze z zawodnikami w czasie meczu.
Godzilla
Zarejestrowany od: 211 dni
Ilość komentarzy: 584
Oceny: +3988
Manchester United Borussia Dortmund Lech Poznań Polska
19.11.2016 / 20:44:01
Hajto jak Hajto ale że Castro odczytał tego sms'a w trakcie gry :)
19.11.2016 / 20:31:13
Lewy dużo lepszy w reprezentacji niż w klubie.
dawidinho
19.11.2016 / 20:30:25
Kurwa mam zawał. Piszcze super mecz. A Bayern grał tak jakby w siebie nie wierzył i przed meczem można było to też wywnioskować z wywiadów piłkarzy Bayernu... RB Lipsk liderem hahaha od 5 lat zmienia się klub po tylu kolejkach
19.11.2016 / 20:30:18
I kolejny fan się znalazł. Wierny kibic z Ciebie, koszulkę kupiłeś.
KACPEROWY
19.11.2016 / 20:29:11
Tak fanie RB Lipska pewnie kibicujesz im od 15 lat co nie ?...
Fives
Zarejestrowany od: 1080 dni
Ilość komentarzy: 3870
Oceny: +21612
Borussia Dortmund Polska FC Barcelona Stomil Olsztyn
19.11.2016 / 20:28:00
Nie zmienia to faktu, że słabo Auba zagrał. 2 setki zaprzepaścił.
PBSzewc27
Zarejestrowany od: 61 dni
Ilość komentarzy: 183
Oceny: +2498
PSG Islandia Napoli Legia Warszawa Polska San Marino
19.11.2016 / 20:27:49
Liczyłem na więcej bramek, ale nie można powiedzieć że mecz był statyczny. Brawo BvB