Borussia Dortmund w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! Trudna przeprawa niemieckiego zespołu [WIDEO]

ANP / pressfocus
Borussia Dortmund pokonała PSV Eindhoven w rewanżu 1/8 finału Ligi Mistrzów wynikiem 2:0 (1:0). Tym samym "BVB" wygrało w dwumeczu 3:1 i awansowało do ćwierćfinału rozgrywek.
Borussia Dortmund zmierzyła się z PSV Eindhoven w rewanżu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie między zespołami zakończyło się rezultatem remisowym 1:1.
Drugi mecz na Signal Iduna Park zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy niemieckiej drużyny. Jadon Sancho wykorzystał podanie Juliana Brandta i w trzeciej minucie wpisał się na listę strzelców.
W 73. minucie rywalizacji strzelec bramki przeżył prawdziwy koszmar. Sancho doznał urazu i musiał opuścić boisko. Anglik został zmieniony przez Marco Reusa.
Sancho po zdobyciu bramki w Lidze Mistrzów
Niemiec chwilę po wejściu na murawę mógł zostać bohaterem "BVB". Reus wykonał rzut wolny i posłał dośrodkowanie w stronę Niclasa Fullkruga. Piłka wylądowała na głowie napastnika, który skierował futbolówkę do bramki.
Początkowo Borussia cieszyła się z drugiego gola. Po chwili arbiter, Daniele Orsato, dokonał analizy VAR, orzekł spalonego i cofnął trafienie 31-latka. Na tablicy wyników w dalszym ciągu widniał rezultat 1:0.
W doliczonym czasie gry Reus podwyższył prowadzenie zespołu z Dortmundu. Niemiec pokonał bramkarza PSV i przypieczętował zwycięstwo Borussii.
Ostatecznie podczas spotkania nie padło więcej bramek. Borussia Dortmund wygrała 2:0 i pokonała w dwumeczu PSV Eindhoven wynikiem 3:1. Tym samym "BVB" awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.
Filip Węglicki13 Mar · 22:53
Źródło: Polsat Sport