Borussia Dortmund wygrała w Anglii, dwa gole Aubameyanga

W czwartkowym rewanżu 1/8 finału Ligi Europy Borussia Dortmund po dwóch golach Gabończyka Pierre-Emerick Aubameyanga pokonała 2:1 Tottenham Hotspur i awansowała do ćwierćfinału tych rozgrywek. Całe spotkanie w barwach niemieckiej ekipy rozegrał reprezentant Polski, Łukasz Piszczek.

Podopieczni Thomasa Tuchela niespecjalnie musieli martwić się o wygraną na White Hart Lane, ponieważ w spotkaniu rozegranym na Signal Iduna Park zwyciężyli 3:0. Tuchel zapowiadał jednak, że pośle do boju najmocniejszy skład, co też uczynił.

Nie zawiódł jak zwykle Aubameyang, który wynik otworzył w 24. minucie strzelając gola z 22. metra. Przy drugiej bramce pomógł mu natomiast Henrikh Mkhitaryan, idealnie do niego dogrywając.

Honorową bramkę dla Kogutów wbił w 74. minucie Heung-Min Son wykorzystując błąd defensywy rywali.

Tottenham Hotspur - Borussia Dortmund 1:2 (0:1)
0:1 - Pierre-Emerick Aubameyang 24
0:2 - Pierre-Emerick Aubameyang 70
1:2 - Heung-Min Son 74

Pierwszy mecz: 3:0, Awans: Borussia Dortmund.

Tottenham: Hugo Lloris - Kieran Trippier, Toby Alderweireld, Kevin Wimmer, Ben Davies (13. Danny Rose) - Eric Dier, Ryan Mason - Erik Lamela (74. Josh Onomah), Dele Alli (70. Tom Carroll), Heung-Min Son - Nacer Chadli.

Borussia: Roman Weidenfeller - Łukasz Piszczek, Neven Subotić, Sokratis Papastathopoulos (54. Erik Durm), Marcel Schmelzer - Matthias Ginter, Gonzalo Castro, Julian Weigl - Henrich Mchitarjan (71. Shinji Kagawa), Marco Reus (60. Christian Pulisić) - Pierre-Emerick Aubameyang.

Żółte kartki: Lamela, Alderweireld (Tottenham) - Castro (Borussia).