Borussia Dortmund wygrała w hicie kolejki, 90 minut Piszczka

W sobotni wieczór Borussia Dortmund pewnie pokonała Borussię M'gladbach 3:1 w pierwszym meczu inaugurującym rundę wiosenną. Całe spotkanie w barwach BVB rozegrał reprezentant Polski, Łukasz Piszczek.

Bramki dla podopiecznych Thomasa Tuchela zdobywali kolejno: Marco Reus, Henrik Mkhitaryan i Ilkay Gundogan, honorowego gola dla gospodarzy strzelił natomiast Brazylijczyk Raffael.

Jednak na pierwszego gola na stadionie Borussia-Park kibice musieli czekać aż do 41. minuty. I ku ich niezadowoleniu to Yann Sommer, po strzale Reusa, wyciągał futbolówkę z siatki. Po rozpoczęciu drugiej połowy było tylko gorzej, bowiem ormiański pomocnik uderzył z pierwszej piłki obok interweniującego golkipera gości. Borussia dobiła swoją imienniczkę w 75. minucie za sprawą Gundogana.

Po 18 meczach ekipa z Signal Iduna Park wciąż jest druga w tabeli i ma osiem punktów straty do Bayernu Monachium. Borussia Moenchengladbach utrzymała czwartą pozycję,

Borussia Moenchengladbach - Borussia Dortmund 1:3 (0:1)
0:1 - Marco Reus 41
0:2 - Henrich Mchitarjan 50
1:2 - Raffael 58
1:3 - Ilkay Gundogan 75