Borussia Moenchengladbach rozbiła Werder

Borussia Moenchengladbach pokonała na własnym stadionie Werder Brema 5:1 w meczu 20. kolejki ligi niemieckiej. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo po dwóch porażkach z rzędu.

Pierwszą bramkę piłkarze Andre Schuberta strzelili w 12. minucie gry. Thorgan Hazard dośrodkował piłkę w pole karne, a do pustej bramki trafił Lars Stindl. Dwadzieścia minut później "Źrebaki" po raz drugi pokonały Felixa Wiedwalda. Swoje pierwsze trafienie w Bundeslidze zaliczył Andreas Christensen. 19-letni Duńczyk pięć minut po przerwie zdobył swojego drugiego gola. Tym razem zaskoczył bramkarza rywali strzałem głową, wykorzystując dośrodkowanie Raffaela z rzutu rożnego.

Goście zdołali strzelić honorowego gola w 56. minucie gry. Rzut karny wykorzystał wtedy Claudio Pizarro. Kwadrans później na listę strzelców wpisał się Raffael, również po uderzeniu z jedenastki. Dla Brazylijczyka była to 60. bramka w Bundeslidze. Wynik na 5:1 ustalił Haavard Nordtveit.

Dzięki wygranej Borussia awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Ma 20 punktów straty do lidera, Bayernu Monachium. Werder po porażce jest na szesnastej pozycji w lidze.

Kolejnym rywalem klubu z Moenchengladbach w Bundeslidze będzie Hamburger SV. Werder we wtorek w meczu Pucharu Niemiec zmierzy się z Bayerem Leverkusen.

*****

Borussia Moenchengladbach - Werder Brema 5:1 (2:0)
Bramki: Stindl 12, Christensen 32, 50, Raffael 70-karny, Nordtveit 88 - Pizarro 56-karny.