Borussia rozbiła Benfikę, asysta Piszczka [VIDEO]

Trybex/Shutterstock
Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w podstawowym składzie wygrała u siebie z Benfiką Lizbona 4:0 (1:0) w rewanżowym meczu 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów.

Na Signal-Iduna-Park gospodarze już po czterech minutach gry odrobili straty z pierwszego spotkania, kiedy to ulegli na Estadio da Luz 0:1. Po dośrodkowaniu z rzutu z rożnego i zgraniu głową Amerykanina Christiana Pulisica z bliska zaskoczył golkipera rywali, również głową, Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.

Niespełna kwadrans po zmianie stron Piszczek znakomicie zagrał w pole karne i Pulisić technicznym lobem podwyższył na 2:0.

Nie minęły kolejne dwie minuty, a miejscowi kibice cieszyli się z trzeciego gola. Marcel Schmelzer kapitalnie skierował piłkę w pole karne i Aubameyang dopełnił tylko formalności z kilku metrów.

Sześć minut przed końcem Marc Bartra trafił w słupek, ale minutę później efektowny sukces przypieczętował jeszcze raz Aubameyang, kompletując hat-tricka. Gabończyk ponownie wykończył składną akcję całego zespołu, w której kluczowe było zagranie w pole karne Erika Durma.