betclic

Borysiuk: Legia zawsze była w moim sercu

Ostatnia aktualizacja: 12/01/16 09:08, Komentarzy: 0

0
0
Fot. legia.com

W poniedziałek Ariel Borysiuk przeszedł pomyślnie testy medyczne i podpisał kontrakt z Legią Warszawa. Były piłkarz Lechii Gdańsk związał się z Wojskowymi na trzy i pół roku z możliwością przedłużenia kontraktu o kolejny rok.

- Nie ma co ukrywać, że Legia zawsze była w moim sercu. Gdy wróciłem tu pierwszy raz z Lechią, ono zabiło o wiele mocniej. Kiedy zgłosiła się po mnie Legia, nie miałem prawa odmówić. Tu czuję się jak w domu i ten klub będzie miał mój szacunek na zawsze
- powiedział legia.com po podpisaniu kontraktu nowy-stary legionista.

- Po czterech latach nieobecności wracam do Warszawy, z czego bardzo cieszę się i ja, i cała moja rodzina. Spędziłem tu kawał życia. Trafiłem jako małolat, przez cztery i pół roku zbierałem fantastyczne wspomnienia, a teraz znów jestem przy Łazienkowskiej. Jestem zaszczycony i dumny, że ponownie założę koszulkę Legii - powiedział reprezentant Polski w rozmowie z oficjalną klubową stroną internetową.

- Wydaje mi się, że cztery lata to dużo. Naprawdę wiele się zmieniło. Byłem za granicą, ostatnio występowałem w Lechii Gdańsk i widocznie taka droga była mi pisana. Teraz jestem w Legii i jeszcze raz podkreślam: to dla mnie wielka radość. Dla tego klubu dam z siebie wszystko, co najlepsze - dodał.

- Trudno powiedzieć czy się zmieniłem. Musielibyście porozmawiać z moją rodziną i znajomymi. Mogę chyba jednak stwierdzić, że przede wszystkim dojrzałem. Wyjeżdżałem w wieku 20 lat do Niemiec. Legia też była w innym miejscu, niż jest teraz. Wracam do klubu, który prze do przodu z każdym dniem i jest wymarzoną drogą dla wielu piłkarzy. Gdy pojawiła się opcja przeprowadzki do Warszawy, nie trzeba było mnie długo namawiać. Wszystko poprowadziliśmy tak, by być z powrotem w Legii - zaznaczył.

Borysiuk trafił do stołecznego klubu latem 2007 roku z drużyny juniorów TOP-54 Biała Podlaska. Od razu został włączony do kadry Młodej Legii, by w rundzie wiosennej w wieku zaledwie 16 lat zadebiutować w pierwszym zespole "Wojskowych". Pierwszy występ w Ekstraklasie zanotował podczas meczu z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski w lutym 2008 roku.

Klub z Łazienkowskiej Borysiuk opuścił zimą po rundzie jesiennej sezonu 2011/12, kiedy to odszedł do 1.FC Kaiserslautern. Następnie występował Wołdze Niżni Nowogród, a ostatnie 1,5 roku spędził w ekipie gdańszczan. W obecnym sezonie pomocnik rodem z Białej Podlaskiej zaliczył 20 występów w Ekstraklasie, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela