betclic

Bramkarz lidera: Wszyscy są świetnie przygotowani do treningów

Ostatnia aktualizacja: 12/01/16 14:58, Komentarzy: 0

0
0
Fot. asinfo

Doświadczony bramkarz Piasta Gliwice, Jakub Szmatuła przyznał, że cała drużyna jest bardzo dobrze przygotowana do intensywnych treningów u trenera Radoslava Latala.

- To jest taki okres, że po prostu swoje trzeba zrobić. Nie ma tutaj wiele frajdy. Jest ciężka praca. Na szczęście ta przerwa była w miarę krótka, a nikt też brzuchem do góry nie leżał. Dlatego widzę po chłopakach, że wszyscy są świetnie przygotowani do naprawdę ciężkich treningów u trenera Latala – przyznał Jakub Szmatuła, cytowany przez "piast-gliwice.eu".

- Teraz chcemy przepracować ten krótki, acz bardzo intensywny obóz w Kamieniu. Potem chwila w Gliwicach, a dwudziestego drugiego stycznia już będziemy walczyć o formę w Hiszpanii. Chociaż nie widzę po nikim jakiegoś specjalnego wyczekiwania. Trenujemy z dnia na dzień. Nie ukrywam jednak, że zgrupowanie w cieplejszym kraju niż Polska jest na pewno bardzo korzystne - szczególnie dla mnie. Obecnie na naszych obiektach murawa jest dosyć twarda, a to nie jest z kolei najprzyjemniejsze – zaznaczył 34-latek.

- Jeśli temperatura nie jest ujemna, to naprawdę można zrobić dobry trening. Ale przy minusowych już komfort jest znacznie niższy, co przekłada się na efektywność takiej jednostki. Niestety, w naszym klimacie trudno jest przepracować dobrze dwanaście miesięcy na najwyższym poziomie nie wyjeżdżając z kraju - ale to oczywiście żaden problem – dodał.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela