betclic

Bramkarz Wisły: Chcę zostać, rozmawiamy o kontrakcie

Ostatnia aktualizacja: 10/11/15 17:50, Komentarzy: 1

0
1
Fot. ASInfo

Radosław Cierzniak chce przedłużyć umowę z Wisłą Kraków. Jak ujawnił 32-letni bramkarz rozpoczął on już rozmowy z Białą Gwiazdą na temat prolongaty wygasającego wraz z końcem czerwca przyszłego roku kontraktu.

Jak do tej pory jednokrotny reprezentant Polski w barwach zespołu ze stolicy Małopolski rozegrał 15 meczów. Puścił w nich 13 bramek, co jest drugim najlepszym rezultatem spośród wszystkich golkiperów grających na co dzień w piłkarskiej Ekstraklasie.

- Wejście do drużyny było bardzo szybkie. Nigdy to nie jest łatwe dla piłkarza, gdy wchodzi do nowego otoczenia. Kiedy dołączyłem do drużyny czasu do pierwszych meczów było bardzo mało i trzeba było się szybko zaadaptować, ale mi to chyba pomogło. Na pewno starsi zawodnicy również mi pomogli. Można śmiało powiedzieć, że tworzymy fajny kolektyw - powiedział Radosław Cierzniak, cytowany przez "wisla.krakow.pl".

- Przed rozpoczęciem sezonu nie obstawiałem żadnego miejsca, ponieważ nie wiedziałem, co się wydarzy. Analizując Wisłę widzieliśmy, ilu zawodników przyszło, a ilu odeszło. Takie rotacje powodują, że ta niewiadoma zawsze jest spora
- kontynuował.

- Ogólnie rundę oceniam pozytywnie, ale przy odrobinie szczęścia mogliśmy ją skończyć dużo wyżej. Widzę sporo pozytywów w naszej grze, która wygląda naprawdę dobrze. Tracimy stosunkowo mało bramek, gra w defensywie wygląda poprawnie, natomiast na pewno byłbym bardziej usatysfakcjonowany, gdyby tych punktów było nieco więcej - stwierdził doświadczony golkiper.

- Trzeba jednak pamiętać, że do końca roku zostało jeszcze kilka meczów, więc myślę, że pod koniec grudnia będziemy w lepszych humorach - zaznaczył były zawodnik szkockiego Dundee United.

- Jak najbardziej myślę o pozostaniu w Wiśle Kraków. Rozmowy na temat mojego kontraktu zostały rozpoczęte. Dla mnie ważne jest to, że klub dalej chcę ze mną współpracować, a ja chcę tu zostać. Na finalizację rozmów przyjdzie czas po rundzie. Usiądziemy na spokojnie i przeanalizujemy ten okres. Na chwilę obecną zostało nam sześć spotkań i skupiam się tylko na nich - dodał.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Junior
maniek11q
Zarejestrowany od: 526 dni
Ilość komentarzy: 5
Oceny: +19
Kibicuje:
Arsenal Londyn Liverpool FC Borussia Dortmund Ajax Amsterdam Wisła Kraków Polska
18.11.2015 / 17:19:52
Cierzniak to naprawdę dobry bramkarz . Pokazuje to w meczach . Dla Wisły będzie dobrze jak zostanie .

Tabela