betclic

Bramkarz wrócił do Legii

Ostatnia aktualizacja: 15/09/15 21:32, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Jakub Szumski, który przez ostatni tydzień trenował pod okiem sztabu szkoleniowego "Wojskowych", związał się z Legią rocznym kontraktem - informuje legia.com

23-letni wychowanek stołecznej ekipy tuż przed zamknięciem ostatniego okna transferowego rozwiązał umowę z dotychczasowym pracodawcą, Piastem Gliwice, stając się wolnym zawodnikiem. W zeszłą środę pojawił się na treningu pierwszej drużyny, a we wtorek podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2016. Szumski ma odbudować formę pod okiem wybitnego specjalisty, Krzysztofa Dowhania, a o miejsce w składzie czeka go rywalizacja z Dusanem Kuciakiem i Arkadiuszem Malarzem.

- Bardzo się cieszę z podpisanej umowy i tego, że teraz mogę się skupić już tylko na ciężkiej pracy. Na Łazienkowskiej czuję się jak w domu, a Legia to mój Klub. Kiedy dojdę do stuprocentowej formy fizycznej, na pewno nie odpuszczę żadnemu z kolegów i będę walczył o miejsce w składzie - powiedział Szumski.

Szumski w 2009 roku trafił do zespołu Młodej Ekstraklasy i przez niemal trzy sezony był jego kluczową postacią, przyczyniając się do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Młody bramkarz nie doczekał się jednak debiutu w pierwszej drużynie "Wojskowych", stąd decyzja o wypożyczeniu do Piasta Gliwice.

W pierwszym sezonie na Śląsku wystąpił w zaledwie jednym spotkaniu Ekstraklasy, a mimo to działacze obecnego lidera rozgrywek zdecydowali się na definitywne wykupienie Szumskiego z Warszawy. W kolejnych miesiącach "Szumi" grywał z większą regularnością, doczekał się nawet debiutu w europejskich pucharach, ale wciąż najwięcej czasu spędzał w III-ligowych rezerwach (łącznie 13 meczów w Ekstraklasie).
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!