betclic

"Brazylia musi odzyskać zaufanie kibiców"

Ostatnia aktualizacja: 08/10/15 10:10, Komentarzy: 0

0
0
Fot. A.RICARDO / Shutterstock.com

Szkoleniowiec kadry narodowej Brazylii, Dunga przyznał w wywiadzie, że jego drużyna musi poradzić sobie z ciążącą na niej presją i zwyciężać w kolejnych meczach, aby odzyskać zaufanie swoich kibiców.

Na poprzednim mundialu "Canarinhos" dotarli do półfinału, w którym zostali zdeklasowani przez Niemców (1:7). Nie powiodło im się również w tegorocznym Copa America, kiedy to w ćwierćfinale odpadli po rzutach karnych w meczu z Paragwajem.

- W 1994 roku zostaliśmy mistrzami świata, a później zwyciężyliśmy w Copa America. W 2002 roku ponownie byliśmy najlepszą drużyną globu, więc cztery lata później na zespole ciążyła wręcz absurdalna presja - powiedział 51-latek cytowany przez "FourFourTwo".

- Tak właśnie jest w Brazylii - jednego dnia wygrywasz i następnego oczekuje się, że nadal będziesz najlepszy. Bycie mistrzem świata jest ważne, ale najistotniejsze jest pokazanie drogi, jaką przebywa każdy piłkarz - dodał.

- Wszyscy zawodnicy muszą zapłacić pewną cenę za sięgnięcie po tytuł. Teraz powinniśmy wykorzystać każdą chwilę, aby się rozwijać i poprawiać naszą grę - podsumował.

Brazylię w najbliższych dniach czekają dwa pierwsze mecze eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji. W piątek podopieczni Dungi zmierzą się w Santiago z Chile, a w przyszłą środę w Fortalezie rywalem "Canarinhos" będzie Wenezuela.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela