Bronił Szczęsny, wysoka wygrana Romy z Pescarą

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Delfino Pescara 1936 uległa u siebie AS Roma 1:4 (0:2) w ostatnim meczu 33. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia całe zawody między słupkami gości zaliczył Wojciech Szczęsny. Bramkarza reprezentacji Polski dopiero siedem minut przed końcem zaskoczył z bliska Libijczyk Ahmad Benali.

"Giallorossi" opór zamykającego tabelę zespołu z Abruzji złamali tuż przed przerwą, kiedy to w niespełna dwie minuty szybkie kontrataki skutecznie wykańczali Holender Kevin Strootman i Belg Radja Nainggolan.

Po zmianie stron efektowny sukces przypieczętował jeszcze dwukrotnie najlepszy na murawie Egipcjanin Mohamed Salah. Aż trzy asysty w tych zawodach zaliczył także wyróżniający się Stephan El Shaarawy.

Trzykrotni mistrzowie Włoch dzięki tej wygranej umocnili się na pozycji wicelidera tabeli i nadal mają cztery punkty przewagi nad trzecim w klasyfikacji SSC Napoli.