Brosz: Nie potrafiliśmy wykończyć akcji

Korona Kielce zremisowała na własnym stadionie 1:1 z Piastem Gliwice w spotkaniu 28. kolejki Ekstraklasy. Trener "Złocisto-Krwistych", Marcin Brosz powiedział na konferencji prasowej, że jego drużyna rozegrała dobry mecz – poinformowano na stronie internetowej świętokrzyskiego klubu.

Oglądaliśmy bardzo ciekawe widowisko od pierwszej do ostatniej minuty. Szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Mecz zakończył się jednak podziałem punktów. Szkoda, bo przy stanie 1:0, kiedy kontrolowaliśmy spotkane, nie potrafiliśmy wykończyć swoich akcji. W pierwszej połowie tempo było bardzo szybkie. Po przerwie to odczuliśmy. Piast przejął wtedy inicjatywę. To było jednak dobre spotkania w naszym wykonaniu. Zabrakło nam tylko kropki na i – powiedział Brosz.

Gola dla gospodarzy strzelił dwie minuty przed przerwą Airam Cabrera. Do wyrównania w 69. minucie gry doprowadził Mateusz Mak.

Po remisie, Korona zajmuje jedenaste miejsce w tabeli. Ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.