betclic

Korona: Pawłowski nie zagra z Lechią

Ostatnia aktualizacja: 10/09/15 15:00, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

W piątek w meczu ósmej kolejki Ekstraklasy, Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Trener "Złocisto-Krwistych", Marcin Brosz powiedział na konferencji prasowej, że wypożyczony do klubu Bartłomiej Pawłowski nie będzie mógł zagrać przeciwko drużynie z Trójmiasta, ze względu na zapis w kontrakcie.

– Bartłomiej Pawłowski w związku z wypożyczeniem z Lechii ma klauzulę w kontrakcie, która nie pozwala mu zagrać w piątkowym spotkaniu. Inni nowi zawodnicy, Maciej Wilusz i Airama Cabrera znajdą się w osiemnastce meczowej. Cabrera po zakończeniu rozgrywek w Hiszpanii miał miesiąc przerwy. Ostatnio pracował z zespołem, a także indywidualnie z trenerem. Są jeszcze widoczne braki w jego przygotowaniu, więc trochę zajmie mu dojście do pełnej formy. Mamy nadzieję, że poprzez jak największą ilość meczów dojdzie do niej w przyśpieszonym tempie - stwierdził szkoleniowiec Korony.

– Pięciu naszych zawodników wróciło ze zgrupowań swoich reprezentacji. Wszyscy odgrywali kluczowe role w swoich drużynach. Obecnie niektórzy mają drobne urazy, ale będziemy mogli z nich skorzystać w meczu z Lechią – powiedział Brosz.

W barwach reprezentacji Łotwy wystąpili Aleksandrs Fertovs i Vladislavs Gabovs. Michał Przybyła zagrał w meczu reprezentacji Polski U-21, a Marcin Cebula i Tomasz Zając bronili narodowych barw w kadrze U-20.

– Wciąż poza zajęciami treningowymi jest Serhij Pyłypczuk. Z gdańską drużyną nie zagrają również Krzystof Kiercz i Jakub Kotarzewski. Liczymy na to, że ich przerwa będzie krótsza niż dwa tygodnie. Pozostali zawodnicy są gotowi do gry. Nie mamy wielkiego pola manewru na środku obrony. Liczymy jednak, że na kolejne mecze wróci Kiercz. Teraz możemy jedynie żonglować trójką Radek Dejmek, Maciej Wilusz i Rafał Grzelak - dodał 42-letni trener.

Po siedmiu kolejkach Ekstraklasy, Korona zajmuje siódme miejsce w tabeli. Drużyna z województwa świętokrzyskiego ma na swoim koncie jedenaście punktów.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela