Brutalny faul Neymara. Powinien wylecieć z boiska? [VIDEO]

CP DC Press / Shutterstock.com
Brazylia zagra w półfinale olimpijskiego turnieju piłkarskiego w Rio de Janeiro. W meczu 1/4 finału "Canarinhos" pokonali Kolumbię 2:0.

Neymar dał się we znaki Kolumbijczykom nie tylko piękną bramkę, lecz również brutalnym faulem. W 40 minucie wyciął od tyłu Andresa Roę. Arbiter momentalnie ukarał Neymara żółtą kartką, a Kolumbijczycy gromadnie ruszyli w kierunku kapitana Brazylijczyków, żeby przemówić mu do rozsądku. Doszło do szarpaniny, po której sędzia nie wyciągał jednak już żadnych konsekwencji wobec zawodników. Pojawiają się jednak głosy, że Neymar za celowe kopnięcie rywala od tyłu powinien być ukarany czerwoną kartkę.

Brazylijczycy kontrolowali przebieg meczu i w 83 minucie podwyższyli wynik na 2:0. Strzelcem gola był Luan.

W półfinale Brazylia zmierzy się z Hondurasem. W drugim meczu Niemcy podejmą Nigerię. Oba spotkania zaplanowano na środę.