Buffon blisko ustanowienia rekordu Serie A

Ostatnia aktualizacja: 12/03/16 09:30, Komentarzy: 12

26
12

Gianluigi Buffon jest blisko pobicia rekordu Serie A. Bramkarz Juventusu nie puścił gola od 926 minut. Obecny rekord należy do Sebastiano Rossiego z AC Milan, który w sezonie 1993/94 zachowywał czyste konto przez 929 minut.

Imponująca passa Buffona zaczęła się 10 stycznia wygranym 2:1 meczu z Sampdorią Genua. To właśnie wtedy 38-letni bramkarz ostatni raz wyciągał piłkę z siatki. W 64. minucie gry pokonał go Antonio Cassano. Później zachowywał czyste konto w meczach z Udinese, Romą, Chievo, Genoą, Frosinone, Napoli, Bologną, Interem, Atalantą i Sasuolo.

Ligowy rekord Buffon może ustanowić w niezwykle prestiżowym meczu. W najbliższej kolejce Juventus zagra na wyjeździe z Torino.

- Mam nadzieję, że to zrobi. Byłoby wspaniale, gdyby wtedy gra została zatrzymana na oklaski - mówi trener Juventusu Massimiliano Allegri.

Na razie Buffon ustanowił klubowy rekord, który wcześniej należał do legendarnego Dino Zoffa. Były bramkarz Juventusu był niepokonany przez 903 minuty.
Źródło: sportowefakty.pl, gazzettaworld.gazzetta.it, fourfourtwo.com