Buffon: Dostaliśmy więcej, niż zasłużyliśmy

Ostatnia aktualizacja: 10/10/16 09:21, Komentarzy: 3

0
3

W 3. kolejce fazy grupowej el. MŚ 2018, reprezentacja Włoch pokonała Macedonią 3:2. Kapitan "Squadra Azzurra", Gianluigi Buffon przyznał, że zwycięstwo to lepszy wynik, niż jego drużyna zasłużyła w tym spotkaniu.

Podopieczni Giampiero Ventury w niedzielny wieczór pierwsi objęli prowadzenie w 24. minucie po golu Andrei Belottiego. Jednak niedługo po zmianie stron gospodarze spotkania zdołali w dwie minuty zdobyć dwie bramki i w 59. minucie prowadzili 2:1. Ekipa z Półwyspu Apenińskiego zdołała wywieźć z Macedonii trzy punkty po tym, jak Ciro Immobile najpierw w 75., a następnie w 92. minucie wpisał się na listę strzelców.

- To był bardzo dziwny mecz - przyznał Gianluigi Buffon w rozmowie z "Rai Sport". - Objęliśmy prowadzenie, ale nie potrafiliśmy kontrolować prowadzenie sytuacji i pozwoliliśmy przeciwnikom na zbyt wiele. To jest coś, czego nie powinniśmy robić. Zwycięstwo to lepszy rezultat, niż na to zasłużyliśmy - dodał golkiper Juventusu.

Po trzech rozegranych kolejkach Włosi plasują się na drugim miejscu grupy G. Liderem Jest Hiszpania, która ma na koncie tyle samo punktów (siedem), jednak posiada lepszy bilans bramkowy.