betclic

Bukowiecki: Doping byłby hańbą. Mogę poddać się badaniem wykrywaczem kłamstw

Ostatnia aktualizacja: 10/09/16 07:12, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Zorro2212, wikicommons

Czy Konrad Bukowiecki stosował doping? Twierdzi tak portal Sport.pl. Utalentowany kulomiot stanowczo zaprzecza tym doniesieniom.

Bukowiecki miał zostać złapany na dopingu podczas mistrzostw świata juniorów w Bydgoszczy. Według Sport.pl badanie próbki A wykazało obecność w jego organizmie jednego z zakazanych stymulantów. Sportowiec wszystkiemu zaprzecza.

- Wychowałem się w duchu sportowej rywalizacji i byłoby dla mnie hańbą i zaprzeczeniem wszystkiego w co wierzę, gdybym, jako sportowiec, wspomagał się w jakikolwiek niedozwolony sposób - napisał Bukowiecki w oświadczeniu wystosowanym za pośrednictwem Facebooka.

- W ostatnich dwóch latach byłem kilkadziesiąt razy badany pod kątem stosowania substancji zakazanych, stale monitorowany przez światowy system ADAMS i te reguły są dla mnie dniem powszednim - dodał 19-latek.

- Nigdy nie przyjmowałem jakichkolwiek substancji zabronionych i jestem gotów udowadniać to w każdy możliwy sposób, choćby pod wykrywaczem kłamstw - deklaruje Bukowiecki.


Bukowiecki jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych polskich lekkoatletów. Na mistrzostwach świata w Bydgoszczy zdobył swój kolejny złoty medal wśród juniorów. Pobił też rekord świata w tej kategorii wiekowej. Teraz, jeśli doniesienia o dopingu się potwierdzą, grozi mu dwuletnia dyskwalifikacja.
Źródło: facebook.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!