betclic
Bukowiecki: Doping byłby hańbą. Mogę poddać się badaniem wykrywaczem kłamstw
10 wrz 2016 | 07:12 0
Bukowiecki: Doping byłby hańbą. Mogę poddać się badaniem wykrywaczem kłamstw
Czy Konrad Bukowiecki stosował doping? Twierdzi tak portal Sport.pl. Utalentowany kulomiot stanowczo zaprzecza tym doniesieniom.

Bukowiecki miał zostać złapany na dopingu podczas mistrzostw świata juniorów w Bydgoszczy. Według Sport.pl badanie próbki A wykazało obecność w jego organizmie jednego z zakazanych stymulantów. Sportowiec wszystkiemu zaprzecza.

- Wychowałem się w duchu sportowej rywalizacji i byłoby dla mnie hańbą i zaprzeczeniem wszystkiego w co wierzę, gdybym, jako sportowiec, wspomagał się w jakikolwiek niedozwolony sposób - napisał Bukowiecki w oświadczeniu wystosowanym za pośrednictwem Facebooka.

- W ostatnich dwóch latach byłem kilkadziesiąt razy badany pod kątem stosowania substancji zakazanych, stale monitorowany przez światowy system ADAMS i te reguły są dla mnie dniem powszednim - dodał 19-latek.

- Nigdy nie przyjmowałem jakichkolwiek substancji zabronionych i jestem gotów udowadniać to w każdy możliwy sposób, choćby pod wykrywaczem kłamstw - deklaruje Bukowiecki.


Bukowiecki jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych polskich lekkoatletów. Na mistrzostwach świata w Bydgoszczy zdobył swój kolejny złoty medal wśród juniorów. Pobił też rekord świata w tej kategorii wiekowej. Teraz, jeśli doniesienia o dopingu się potwierdzą, grozi mu dwuletnia dyskwalifikacja.
Źródło: facebook.com
Komentarze
{{comment.created_datetime}}
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Ranking
Promocje bukmacherskie
Bonus 350 PLN dla nowych graczy u najpopularniejszego bukmachera w Polsce
200 PLN cashback dla nowych graczy. Zacznij grać bez ryzyka
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!