betclic

Busst: Shaw może wrócić jeszcze w tym sezonie

Ostatnia aktualizacja: 17/09/15 17:13, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Maxisport, Shutterstock

Były angielski piłkarz, David Busst jest przekonany, że Luke Shaw może wrócić do gry jeszcze przed końcem obecnego sezonu.

We wtorkowym meczu Ligi Mistrzów obrońca Manchesteru United został brutalnie sfaulowany przez Hectora Moreno, w efekcie czego złamał nogę w dwóch miejscach. 20-latek przeszedł już operację, ale na boisku nie pojawi się przez co najmniej sześć miesięcy.

- 19 lat temu przydarzyła mi się podoba kontuzja. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło. Luke otrzyma w Manchesterze United najlepszą możliwą pomoc, tak by wrócić do gry jeszcze przed końcem sezonu - powiedział Busst cytowany przez "The Sun".

- Piłkarze są odporni i bardzo silni psychicznie. Shaw jest młody, a to przemawia na jego korzyść. To bardzo poważny uraz, ale w tych czasach ludzie szybko powracają do zdrowia - dodał.

Busst zaznaczył również, że Shaw nie powinien koncentrować się na wzięciu udziału w Euro 2016, tylko stawiać sobie małe, osiągalne cele.

- Najpierw będzie musiał wrócić do chodzenia, później biegania, a na końcu do ponownej rywalizacji na boisku. Jeśli nastawi się na występ na Euro 2016 i okaże się to niewykonalne, będzie to dla niego ogromny cios. Każdy wysiłek, który podejmie, będzie prowadził do odzyskania pewności siebie - zakończył.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela