Było tak blisko! Andrejczyk dwa centymetry od medalu...

alphaspirit / shutterstock
Było tak blisko! Maria Andrejczyk zajęła czwarte miejsce w konkursie rzutu oszczepem na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Polka brązowy medal przegrała o dwa centymetry.

O Andrejczyk zrobiło się głośno po kapitalnym występie w kwalifikacjach, w których osiągnęła 67,11 m. To nowy rekord Polski i najlepszy wynik na świecie.

W finale 20-latka najlepszy wynik osiągnęła w piątej serii. Jej oszczep poleciał na odległość 64,78 m. Był to wówczas trzeci wynik zawodów. Andrejczyk nie cieszyła się z niego zbyt długo. Wyprzedziła ją dwukrotna mistrzyni olimpijska Barbora Spotakova. Czeszka rzuciła tylko dwa centymetry dalej... Nasza zawodniczka nie była jej w stanie wyprzedzić w ostatniej kolejce i w swoim olimpijskim debiucie zajęła czwarte miejsce.

- Tylko dwa centymetry, co to jest? Moje paznokcie tyle mają! Przykro mi i smutno, wiem, że zawiodłam... - mówiła po starcie Andrejczyk.

Mistrzynią olimpijską w rzucie oszczepem została Chorwatka Sara Kolak (66,18 m), a srebro wywalczyła Sunette Viljoen z RPA (64,92).
Źródło: własne, przegladsportowy.pl