betclic

Były asystent Mourinho przedłużył kontrakt z Boro

Ostatnia aktualizacja: 07/08/15 15:29, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Raymond Theakston, wikicommons

Menedżer Middlesbrough Aitor Karanka przedłużył swój kontrakt z zespołem z Riverside Stadium o kolejne cztery lata. 41-latek przejął angielską drużynę w listopadzie 2013 roku. Wcześniej przez trzy lata był asystentem Jose Mourinho w Realu Madryt.

Prezes Middlesbrough Steve Gibson wydał oficjalne oświadczenie, w którym zaznaczył jak bardzo cieszy się z dalszej współpracy z Hiszpanem.

- Aitor jest ogromnie zaangażowany w prowadzenie tego klubu. Dla mnie jest to prawdopodobnie najważniejsza umowa, jaką podpisaliśmy tego lata - powiedział Gibson cytowany przez "Sky Sports".

- Wiemy, że w ciągu ostatnich lat interesowały się nim inne zespoły z kraju i z zagranicy. Słusznie, bo jest bardzo dobrym menedżerem - dodał.

- Kiedy tylko pojawiały się jakieś spekulacje, od razu mówił, że jest tu szczęśliwy i pracuje w najlepszym miejscu. Podpisując kontrakt, bardzo wyraźnie to podkreślił. To da nam dużo stabilności i pewności podczas kolejnego sezonu i następnych lat
- zapewnił prezes.

- Podjął ważną decyzję, kiedy zdecydował się tu przyjechać. Wyjechał do innego kraju i nieco przytłoczyło go przywitanie, jakie przygotowali dla niego kibice. Był wzruszony - podkreślił.

- Aitor ma świadomość, jak istotną rolę dla nas odgrywa. Czuje, jak ważny dla kibiców jest nasz klub i sam podziela tę pasję - zakończył.

W poprzednim sezonie zespół Middlesbrough był bardzo bliski awansu do Premier League. W finale baraży rozgrywanych na Wembley przegrał jednak z Norwich City 0:2.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela